کانال‌های تلگرام ماهانه «یک تریلیون» بازدید دارند

چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۶
مطالعه 1 دقیقه
آیکون لوگو تلگرام / Telegram روی نمایشگر آیفون iOS
بر اساس گفته‌ی مدیرعامل تلگرام، کانال‌های این پیام‌رسان، ماهانه یک تریلیون بازدید دارند.
تبلیغات

پاول دورف، مدیرعامل تلگرام، با انتشار پستی جدید اعلام کرد کانال‌های این پیام‌رسان ماهانه یک تریلیون بازدید ثبت می‌کنند که آماری بسیار چشمگیر است. این آمار در حالی ثبت می‌شود که تعداد کاربران ماهانه‌ی تلگرام به ۸۰۰ میلیون نفر می‌رسد.

کانال یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین قابلیت‌های تلگرام است و به روش‌ غیرمستقیم و بدون وابستگی به خود تلگرام می‌توان از آن کسب درآمد کرد. برخی از کانال‌های ایرانی بیش از یک و حتی دو میلیون مشترک دارند و روزانه به‌طور منظم پست منتشر می‌کنند.

دورف در پست جدیدش گفته است که از ماه آینده دارندگان کانال در تلگرام می‌توانند پاداش مالی دریافت کنند. درحال‌حاضر می‌توان صرفاً ۱۰ درصد از بازدید کانال‌های تلگرام را (ازطریق پلتفرم Telegram Ads) به درآمد تبدیل کرد.

دورف می‌گوید که در ماه مارس ۲۰۲۴ (اسفند ۱۴۰۲ و فروردین ۱۴۰۳) پلتفرم تبلیغاتی تلگرام دردسترس تمامی تبلیغ‌کنندگان در تقریباً ۱۰۰ کشور جدید قرار می‌گیرد. فهرست کشورها اعلام نشده است، اما تلگرام می‌گوید مالکان کانال در این کشورها می‌توانند ۵۰ درصد از درآمدی را که تلگرام ازطریق نمایش محتوای تبلیغاتی در کانال‌های آن‌ها کسب می‌کند، به‌دست بیاورند.

تلگرام برای تضمین سرعت و ایمنی پرداخت‌ها می‌خواهد به‌طور انحصاری از بلاک‌چین TON استفاده کند. این پیام‌رسان درآمد ناشی از تبلیغات را در قالب رمزارز تون‌کوین با مدیران کانال به‌اشتراک خواهد گذاشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات