کاربران اندرویدی از تغییر جدید گوگل درایو محروم‌اند

دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۵
مطالعه 2 دقیقه
آیکون گوگل درایو روی گوشی آیفون
گوگل در نسخه‌ی iOS سرویس فضای ابری درایو، روشی ساده‌ برای جست‌و‌جوی فایل‌ها ازطریق فیلترها ارائه داد.
تبلیغات

نسخه‌ی iOS گوگل درایو اکنون به کاربران اجازه می‌دهد با استفاده از فیلترهایی مثل File Type و Owners و Last Modified در میان فایل‌های موجود در فضای ذخیره‌سازی ابری خود جست‌و‌جو کنند. این منوها قبل و بعد از جست‌و‌جو نمایش می‌یابند و توصیه‌های فیلتر موردنظر به‌همراه نتایج جست‌و‌جو به کاربر نمایش داده می‌شوند.

طبق اعلام گوگل، به‌روزرسانی نسخه‌ی گوشی آیفون گوگل درایو برای مشتریان سرویس Workspace و هر کاربری که روی iOS حساب شخصی گوگل دارد دردسترس است. این قابلیت درحال‌حاضر برای اندروید ارائه نمی‌شود اما طبق وعده‌ی گوگل به‌زودی دردسترس این‌ دسته از کاربران نیز قرار خواهد گرفت.

فیلتر جستجوی جدید در نسخه iOS‌ گوگل درایو
فیلتر جستجوی جدید در نسخه iOS‌ گوگل درایو
فیلتر جستجوی جدید در نسخه iOS‌ گوگل درایو

نسخه‌ی جدید گوگل درایو برای iOS، بخش فیلترها، جست‌و‌جو و مرور فایل را بهینه‌سازی کرده است. به‌عنوان مثال اگر می‌دانید دنبال ویدیویی ذخیره‌شده در درایو هستید اما نام فایل مورد نظر را فراموش کرده‌اید، با انتخاب فیلتر نوع فایل (File Type) و بازه‌ی زمانی، خیلی ساده‌تر و سریع‌تر به نتیجه می‌رسید.

بهینه‌سازی سیستم جست‌و‌جو گوگل درایو، پیشرفت جذابی در رویکرد قبلی این برنامه محسوب می‌شود و هنگام یافتن فایل‌ها، در زمان و انرژی کاربران صرفه‌جویی می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات