نسخه ویندوز آیتونز به پایان راه رسید؛ با اپلیکیشن‌های جدید اپل آشنا شوید

پنج‌شنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
کاربر درحال تماشای محتوا Apple TV روی لپ تاپ ویندوزی
کاربران ویندوز اکنون می‌توانند به‌جای آیتونز از برنامه‌های مستقل Apple TV و Apple Music و Apple Devices استفاده کنند.
تبلیغات

برنامه‌های Apple TV و Apple Music و Apple Devices اکنون به‌طور رسمی دردسترس کاربران ویندوز قرار دارند و بالاخره دوره‌ی طولانی‌مدت پیش‌نمایش این نرم‌افزارها پایان یافت. ازطرفی باید با نسخه‌ی ویندوزی آیتونز خداحافظی کنیم.

برنامه‌های Apple TV و Apple Music و Apple Devices بخشی از تلاش‌ اپل برای ارائه‌ی خدمات مختلف آیتونز در قالب سرویس‌های مجزا روی کامپیوترهای شخصی محسوب می‌شوند. کاربران ویندوز ۱۰ و ویندوز ۱۱ اکنون می‌توانند از هر سه برنامه‌ی جدید اپل برای مدیریت دستگاه‌های خود و دسترسی به محتوای Apple Music و Apple TV استفاده کنند.

مایکروسافت اولین‌بار در اکتبر ۲۰۲۲ (مهر و آبان ۱۴۰۱) برنامه‌های اپل موزیک و اپل تی‌وی را در فروشگاه آنلاین ویندوز ارائه داد؛ بنابراین روند تبدیل‌شدن خدمات مختلف آیتونز به برنامه‌های مجزا بیش‌از یک‌سال قبل آغاز شده است.

نسخه ویندوزی برنامه Apple Music

برنامه‌های Apple Devices و Apple Music و Apple TV در ژانویه‌ی ۲۰۲۳ (دی و بهمن ۱۴۰۱) درحالت پیش‌نمایش ارائه شدند و اپل به‌روزرسانی‌های منظمی برای آن‌ها منتشر کرده است. برچسب پیش‌نمایش سه نرم‌افزار مذکور از امروز برداشته شده است و نسخه‌ی نهایی آن‌ها دردسترس کاربران ویندوز قرار دارد.

Apple Devices طوری طراحی شده است که به کاربران ویندوزی اجازه می‌دهد گوشی آیفون و آیپد اپل را به‌راحتی آپدیت کنند یا از داده‌های آن‌ها نسخه‌ی پشتیبان بگیرند. این برنامه همچنین امکان همگام‌سازی داده‌ها را بین آیفون و آیپد و کامپیوتر ویندوزی فراهم می‌کند.

طبق اعلام اپل، استفاده از برنامه‌های مستقل این شرکت فقط روی ویندوز ۱۰ و نسخه‌های جدیدتر امکان‌پذیر است. نکته‌ی مهم اینکه کتابخانه‌های آیتونز نباید حذف شوند زیرا Apple Music و Apple TV از آن‌ها استفاده می‌کنند.

کاربران نسخه‌های قدیمی‌تر از ویندوز ۱۰ می‌توانند همچنان از آیتونز استفاده کنند اما برنامه‌های مدرن و مستقل اپل تجربه‌ی کاربری بسیار بهتری ارائه می‌دهند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات