آپدیت جدید تلگرام؛ از بهبود تماس تا تغییر بات‌ها و افکت بشکن‌زدن تانوس!

یک‌شنبه ۱۰ دی ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۵
مطالعه 3 دقیقه
تلگرام Telegram روی آیفون اپل در دست
جدیدترین به‌روزرسانی تلگرام بخش تماس را به‌طور کامل بازطراحی می‌کند و قابلیت‌های جذابی به بات‌ها می‌آورد.
تبلیغات

دهمین به‌روزرسانی تلگرام در سال ۲۰۲۳ با قابلیت‌هایی نظیر بهبود بخش تماس و طراحی رنگی جدید برای کاهش مصرف باتری و اصلاح بات‌ها، سرانجام از راه رسید. پاول دورف، مدیرعامل تلگرام، هفته‌ی گذشته وعده‌ی انتشار این به‌روزرسانی را داده بود.

براساس بیانیه‌ی مطبوعاتی تلگرام، بخش تماس‌ها در نسخه‌ی جدید این پیام‌رسان به‌طور کامل بازطراحی شده است و انیمیشن‌های جدیدی دارد. به‌علاوه تماس‌های تلگرام به پس‌زمینه‌هایی هیجان‌انگیز مجهز شده‌اند که براساس وضعیت تماس به‌صورت پویا تغییر حالت می‌دهند.

آواتار یک دختر در بخش تماس جدید تلگرام
صفحه اصلی در بخش تماس جدید تلگرام
صفحه پایان در بخش تماس جدید تلگرام
یک فرد جوان با کاپشن در بخش تماس جدید تلگرام

تلگرام می‌گوید که رابط کاربری جدید بخش تماس منابع کمتری از گوشی اشغال می‌کند. بدین‌ترتیب، هنگام تماس‌گرفتن انرژی کمتری از باتری گوشی گرفته می‌شود.

تلگرام می‌گوید نسخه‌ی جدید تماس سازگاری بهتری با گوشی‌های قدیمی دارد و تعداد زیادی از باگ‌های آن‌ رفع شده‌اند.

تلگرام در به‌روزرسانی قبلی، جلوه‌ای شبیه‌ به بشکن‌زدن تانوس (در فیلم‌های مارول) را برای پیام‌های خودحذف‌شونده‌ (در نسخه‌ی مخصوص گوشی آیفون) معرفی کرد.

انیمیشن بشکن تانوس در تلگرام

انیمیشن جذاب جدید تلگرام حالا برای تمامی دستگاه‌های مجهزبه اندروید و iOS دردسترس قرار دارد و هنگام حذف تمامی پیام‌ها نشان داده می‌شود.

مهم‌ترین تغییر نسخه‌ی جدید تلگرام اصلاح بات‌ها است. تلگرام می‌گوید هیچ‌یک از اصلاحات بخش بات به این اندازه بزرگ نبوده‌اند.

بات‌ها حالا قابلیت‌های جدید فراوانی دارند. برای مثال، می‌توانند به پیام‌ها واکنش نشان دهند و حتی واکنش‌ها و کوت‌ها و لینک‌ها را مدیریت کنند. بات‌ها امکان ارسال ریپلای به سایر چت‌ها را نیز دارند.

به‌روزرسانی امروز تلگرام قابلیت‌های جدید دیگر نیز دارد که جزئیات آن‌ها ماه آینده‌ی میلادی اعلام خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات