آی‌مسیج در اندروید؛ نرم‌افزار Beeper Mini بازگشت و رایگان شد

دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۶
مطالعه 1 دقیقه
نرم افزار Beeper Mini سه اسکرین شات اندروید
نرم‌افزار بیپر مینی پس از قطعی چند روزه بار دیگر در دسترس قرار گرفت؛ اما ازاین‌پس باید حتما در اپل آیدی لاگین کنید.
تبلیغات

مبارزه‌ برای اضافه‌کردن آی‌مسیج به گوشی‌های اندرویدی همچنان ادامه دارد، آن هم در شرایطی که اپل مستقیما علیه نرم‌افزار جدید بیپر مینی (Beeper Mini) موضع گرفت و یکی از اصلی‌ترین قابلیت‌های آن را از دسترس خارج کرد.

پس از توقف فعالیت بیپر مینی، حالا این نرم‌افزار بار دیگر در دسترس قرار گرفته است و به کاربران امکان می‌دهد که پیام‌های آی‌مسیج را ارسال و دریافت کنند. بیپر می‌گوید اعضای تیمش به‌صورت ۲۴ ساعته در تلاش بودند تا دسترسی به آی‌مسیج بار دیگر امکان‌پذیر شود.

بیپر پس از تلاش‌های بسیار در نهایت توانست راهکار جدیدی پیدا کند؛ با این‌حال راهکار جدید به اندازه‌ی راهکار قبلی جذاب نیست.

ازاین‌پس بیپر مینی امکان ثبت شماره‌موبایل را ندارد و برای استفاده از آن باید حتما در اپل آیدی وارد شوید (قبل از اقدام اپل برای غیرفعال‌سازی بیپر مینی، نیازی به لاگین در اپل آیدی نبود).

بیپر در بیانیه‌ای مطبوعاتی می‌گوید که کاربران بیپر مینی برای دسترسی به آی‌مسیج صرفا می‌توانند از ایمیل استفاده کنند. این شرکت در تلاش است مشکل ثبت‌نشدن شماره‌موبایل را نیز برطرف کند.

بیپر مینی قرار بود ماهانه ۲ دلار قیمت داشته باشد؛ اما تغییرات جدید باعث شده است که بیپر تصمیم بگیرد این اپلیکیشن را موقتا رایگان کند. در بخشی از بیانیه می‌خوانیم: «به محض این‌که شرایط باثبات شود، بار دیگر به فعال‌سازی سرویس اشتراکی فکر خواهیم کرد.»

مدیران شرکت بیپر می‌گویند با وجود ادعاهای اپل، پیام‌هایی که ازطریق بیپر مینی ارسال می‌شوند به‌صورت سرتاسری رمزنگاری شده‌اند. اپل هنگام غیرفعال‌سازی بیپر مینی گفته بود که هدفش حفظ امنیت کاربران گوشی آیفون است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات