دوئولینگو ازاین‌پس نواختن موسیقی را هم آموزش می‌دهد

چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۵
مطالعه 2 دقیقه
duolingo music
Duolingo با معرفی پلتفرم موسیقی جدیدش، آموزش‌های پایه را برای نواختن آهنگ به نوازندگان تازه‌کار ارائه می‌دهد.
تبلیغات

اولین‌بار هفت ماه قبل شایعاتی درمورد راه‌اندازی پلتفرم موسیقی Duolingo منتشر شد و اکنون این شرکت برنامه‌هایی برای دوره‌های آموزش موسیقی خود ارائه داده است.

Duolingo Music اصول اولیه‌ی نواختن موسیقی را ازطریق صفحه‌کلید دیجیتال آیفون به شما آموزش می‌دهد و بدین‌ترتیب نیازی به خرید ساز ندارید. دروس این پلتفرم، نام هر نُت و محل قرارگیری آن‌ها را روی پیانو آموزش می‌دهد.

پلتفرم موسیقی Duolingo به شما یاد می‌دهد نُت‌های موسیقی را چگونه بخوانید تا با شنیدن موزیک‌های مختلف آن‌ها را به آهنگ ترجمه کنید. درنهایت همه‌چیز در یادگیری نحوه‌ی اجرای آهنگ کامل، با یکدیگر ترکیب می‌شود. دوره‌های آموزشی پلتفرم مذکور به تقویت حس شنیداری شما کمک می‌کنند تا بتوانید با شنیدن هر آهنگ، نت‌های بالا و پایین آن را تشخیص دهید.

دوره‌های آموزشی Duolingo Music بسیار درگیرکننده طراحی شده‌اند و هدف اصلی این پلتفرم، تبدیل دانش‌آموزان به نوازندگان باتجربه است.

کارن چاو، کارشناس آموزش و برنامه‌های درسی در Duolingo Music می‌گوید شرکت متبوعش قصد دارد بر ایجاد سواد موسیقی به‌شیوه‌ای سرگرم‌کننده و جذاب تمرکز کند. چاو اشاره می‌کند روش‌های دیگری هم برای آموزش موسیقی وجود دارد که اکثراً خسته‌کننده و خشک هستند و بنابراین Duolingo Music هدفی کاملاً متقاوت را برای ارائه‌ی آموزش‌های خود درپیش گرفته است.

Duolingo ابتدا اصول اساسی کلاس‌های خود را از بدیهیاتی مثل نواختن ساز شروع می‌کند و آن‌ها را تا آموزش گوش دادن ادامه می‌دهد.

Duolingo می‌گوید درس‌هایش را در جلسات کوتاه و به‌همراه تمرین‌های تعاملی بسیاری ارائه داده که هدفشان آموزش تدریجی موسیقی است و بدین‌ترتیب سیلی از اطلاعات مختلف را به‌طور یکجا وارد ذهن دانش‌آموزان نمی‌کند. برخی تمرینات این پلتفرم شامل تکمیل موسیقی و جفت‌کردن نت‌ها می‌شود. پلتفرم مذکور برای آموزش بهتری موسیقی بر روش تعاملی تمرکز زیادی دارد تا افراد را در مسیر یادگیری، با خود همراه نگه دارد.

Duolingo Music اواخر پاییز سال جاری به‌طور انحصاری برای دستگاه‌های مجهز به iOS و فقط به زبان انگلیسی و اسپانیایی دردسترس قرار خواهد گرفت. کاربران با دریافت اعلان درون‌برنامه‌ای، از انتشار به‌روزرسانی برنامه مطلع خواهند شد. این شرکت البته قصد دارد پلتفرم مذکور را برای کاربران اندروید و به سایر زبان‌های جهان نیز ارائه دهد اما تاریخی برای انتشار این نسخه‌‌ها وجود ندارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات