متا تکذیب کرد: تبلیغات به واتساپ اضافه نمی‌شود

جمعه ۲۴ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
آیکون لوگو واتساپ WhatsApp واتس اپ در آیفون با ذره بین
متا با رد ادعای فایننشال تایمز می‌گوید هیچ برنامه‌ای برای اضافه‌کردن تبلیغات به واتساپ ندارد.
تبلیغات

خبرگزاری فایننشال تایمز صبح امروز در گزارشی اختصاصی گفت متا برای افزایش درآمد واتساپ قصد دارد تبلیغات به این پیام‌رسان اضافه کند. زمان زیادی نگذشته بود که متا ادعای فایننشال تایمز را تکذیب کرد.

منابع آگاه به فایننشال تایمز گفته بودند متا در حال بررسی ایده‌ی اضافه‌کردن تبلیغات به فهرست چت‌ها است، اما تاکنون هیچ تصمیمی به‌طور قطعی گرفته نشده. همچنین ادعا شد که متا به فکر اضافه‌کردن نسخه‌ی اشتراکی به واتساپ است تا کسانی که می‌خواهند این پیام‌رسان را بدون تبلیغ تجربه کنند، مجبور به پرداخت پول شوند.

متا در بیانیه‌ای مطبوعاتی می‌گوید: «ما نمی‌توانیم هر مکالمه‌ای را که کارمندان ما در شرکت داشته‌اند تشریح کنیم، اما ما در حال آزمایش تبلیغات نیستیم و این موضوع به‌هیچ‌وجه در برنامه‌هایمان جا ندارد.» فایننشال تایمز گفته بود اکثر کارمندان متا مخالف اضافه‌شدن تبلیغ هستند.

متا که تا چند سال پیش فیسبوک نام داشت، واتساپ را در سال ۲۰۱۴ با پرداخت ۱۹ میلیارد دلار تصاحب کرد. واتساپ از روز اول فعالیت، پیام‌رسانی رایگان بوده است. تلگرام، اصلی‌ترین رقیب واتساپ، نسخه‌ی اشتراکی دارد و مستقیماً از کاربرانش درآمد کسب می‌کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

تبلیغات

نظرات

تبلیغات