اولین پس‌لرزه قانون جدید اروپا؛ واتساپ با پیام‌رسان‌های دیگر «تعامل‌پذیر» می‌شود

دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
آیکون واتساپ / WhatsApp / واتس اپ نسخه iOS روی آیفون
جدیدترین به‌روزرسانی واتساپ نشان می‌دهد که متا در حال کار روی «تعامل‌پذیر کردن» این پیام‌رسان با سایر پلتفرم‌ها است.
تبلیغات

جدیدترین بتای واتساپ در سیستم‌عامل اندروید (نسخه‌ی ۲٫۲۳٫۱۹٫۸) که شب گذشته در دسترس قرار گرفت، صفحه‌ی جدیدی به نام Third-party Chats دارد که فعلاً کار نمی‌کند و توسط کاربران قابل‌دسترس نیست؛ اما همین صفحه نشان می‌دهد متا در پی سازگار کردن واتساپ با قوانین جدید اروپا است.

صفحه چت های متفرقه در بتای واتساپ اندروید

بر اساس گزارش WABetaInfo، مشخص نیست که تغییرات اعمال‌شده در نسخه‌ی بتا چه زمانی به نسخه‌ی نهایی واتساپ راه پیدا خواهند کرد. این نسخه‌ی بتا در حالی منتشر می‌شود که اتحادیه‌ی اروپا هفته‌ی گذشته قانون بازارهای دیجیتال (DMA) را تصویب و واتساپ را به فهرست پلتفرم‌های «دربان» اضافه کرد.

به‌موجب قوانین اتحادیه‌ی اروپا، پیام‌رسان‌هایی که به فهرست دربان اضافه شده‌اند، باید با پلتفرم‌های پیام‌رسان دیگر «تعامل‌پذیر» شوند. شرکت‌ها تا مارس ۲۰۲۴ (اسفند ۱۴۰۲ و فروردین ۱۴۰۳) فرصت دارند که تغییرات را اعمال کنند؛ در غیر این صورت جریمه خواهند شد.

اتحادیه‌ی اروپا در تلاش است با قانون بازارهای دیجیتال، جلوی انحصارگرایی شرکت‌ها و پلتفرم‌های بزرگ را بگیرد و اجازه ندهد که «شرایط غیرمنصفانه به مردم تحمیل کنند.» اروپا از شرکت‌های دربان خواسته است حذف اپلیکیشن‌های پیش‌فرض را نیز در پلتفرم‌هایشان امکان‌پذیر کنند.

دو شرکت متا و مایکروسافت به‌دلیل تصویب قانون DMA می‌خواهند فروشگاه آنلاین اختصاصی برای اپلیکیشن‌های گوشی بسازند و مستقیماً اپ استور اپل را به‌ چالش بکشند. کمیسیون اروپا، بازوی اجرایی اتحادیه‌ی اروپا، در حال تحقیق است تا بفهمد که آی‌مسیج و بینگ برای قرارگیری در فهرست پلتفرم‌های دربان واجد شرایط هستند یا نه.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات