مایکروسافت نسخه macOS ویژوال استودیو را رها می‌کند

پنج‌شنبه ۹ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰
مطالعه 1 دقیقه
مایکروسافت ویژوال استودیو / Visual Studio لوگو پس زمینه بنفش
مایکروسافت اعلام کرده است که پشتیبانی از نسخه‌ی مک ویژوال استودیو سال آینده به پایان می‌رسد.
تبلیغات

مایکروسافت رسماً اعلام کرده است که به‌زودی پشتیبانی از نسخه‌ی مک بوک ویژوال استودیو (Visual Studio for Mac) به پایان می‌رسد. جدیدترین نسخه‌ی این نرم‌افزار در پلتفرم مک، تا آگوست ۲۰۲۴ (مرداد و شهریور ۱۴۰۳) تحت پشتیبانی مایکروسافت خواهد بود.

مایکروسافت در بیانیه‌ای مطبوعاتی می‌گوید که تصمیم گرفته تمامی منابع و تمرکزش را صرف بهینه‌سازی Visual Studio و Visual Studio Code کند و «هیچ فریم‌ورک، ران‌تایم و زبان جدیدی به نسخه‌ی مک ویژوال استودیو اضافه نخواهد شد.» البته مایکروسافت به انتشار به‌روزرسانی امنیتی در ۱۲ ماه آینده متعهد شده است.

ویژوال استودیو ۲۰۲۲ با بازطراحی بزرگ در نسخه‌ی مک همراه شد که شامل رابط کاربری بومی و بهینه‌سازی برای اپل سیلیکون بود و به‌طور کامل سراغ معماری ۶۴ بیت رفت. مایکروسافت نخستین‌بار در سال ۲۰۱۶ ویژوال استودیو را برای مک منتشر کرد.

مایکروسافت به کاربران مک توصیه کرده است که پس از پایان پشتیبانی، برای دسترسی به ویژوال استودیو از ماشین‌های مجازی یا سرورهای ابری استفاده کنند. در صورت تمایل می‌توانید به‌جای این کار از نرم‌افزار Rider استفاده کنید. با وجود پایان پشتیبانی از ویژوال استودیو، نرم‌افزار ویژوال استودیو کد فعلاً دردسترس کاربر مک خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات