مایکروسافت با پایتون، اکسل را کاربردی‌تر می‌کند

سه‌شنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۰
مطالعه 1 دقیقه
اضافه شدن پایتون به مایکروسافت اکسل
با اضافه‌شدن پایتون به اکسل، کاربران می‌توانند داده‌ها را ازطریق زبان برنامه‌نویسی محبوب اصلاح کنند و سراغ استفاده از فرمول‌ها بروند.
تبلیغات

مایکروسافت از اضافه‌شدن زبان برنامه‌نویسی محبوب پایتون به نرم‌افزار اکسل خبر داده است. پیش‌نمایش عمومی این قابلیت از امروز دردسترس است تا کاربران اکسل بتوانند ازطریق پایتون داده‌ها را اصلاح و تجزیه‌و‌تحلیل کنند.

براساس بیانیه‌ی مطبوعاتی مایکروسافت، کاربران می‌توانند با بهره‌گیری از پلات‌ها و کتابخانه‌های پایتون، داده‌ها را اصلاح کنند و سپس سراغ استفاده از فرمول‌ها و نمودارهای اکسل بروند. به‌لطف پایتون می‌توان تجزیه‌و‌تحلیل داده‌ها را به‌صورت پیشرفته انجام داد.

برای دسترسی به پایتون در اکسل لازم نیست که نرم‌افزار یا افزونه‌ای مجزا نصب کنید. مایکروسافت ازطریق همکاری با شرکت Anaconda کتابخانه‌های محبوب پایتون را به اکسل اضافه می‌کند.

محاسبات پایتون ازطریق سرورهای ابری مایکروسافت انجام می‌گیرند و نتایج به داخل اکسل برگردانده می‌شوند. کاربران اکسل می‌توانند فرمول و PivotTable و نمودارهای جدید را به‌طور کامل براساس داده‌های پایتون بسازند.

قابلیت‌های پایتون در اکسل صرفاً برای کسانی ارائه می‌شود که کاربر اینسایدر (کانال بتا) سرویس مایکروسافت ۳۶۵ هستند. ادغام پایتون و اکسل در ابتدا صرفاً برای کاربران ویندوز انجام می‌شود؛ اما به‌زودی برای سایر پلتفرم‌ها نیز ارائه خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات