گیک‌بنچ 6.1 با پشتیبانی از کامپیوترهای ویندوزی آرم در دسترس قرار گرفت

پنج‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ - ۲۳:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
لوگو گیک بنچ ۶ / Geekbench 6
جدیدترین نسخه‌ی بنچمار‌ک‌ گیک‌بنچ پشتیبانی آزمایشی از کامپیوترهای ویندوزی مبتنی‌بر معماری آرم را به‌همراه می‌آورد.
تبلیغات

بنچمارک‌ها هرگز نمی‌توانند عملکرد واقعی را به‌طور ۱۰۰ درصدی شبیه‌سازی کنند، اما بهترین راه برای مقایسه‌ی دستگاه‌های مختلف هستند. گیک‌بنچ یکی از محبوب‌ترین بنچمارک‌های دنیا است و نسخه‌ی ششم این سرویس حدوداً چند ماه قبل در دسترس قرار گرفت.

بر اساس آنچه XDA Developers می‌نویسد، گیک‌بنچ ۶٫۱ با یک‌سری تغییرات جزئی منتشر شده است. در گیک‌بنچ ۶٫۱ معمولا امتیاز بالاتری به دستگاه‌ها اختصاص داده می‌شود، بدین ترتیب نباید امتیازات گیک‌بنچ ۶٫۱ را با امتیاز گیک‌بنچ ۶٫۰ مقایسه کنید.

یکی از مهم‌ترین تغییرات گیک‌بنچ ۶٫۱ پشتیبانی از کامپیوترهای ویندوزی مبتنی‌بر معماری آرم است، البته این پشتیبانی فعلا در حالت آزمایشی ارائه می‌شود. پشتیبانی نهایی در گیک‌بنچ ۶٫۲ که فصل سوم ۲۰۲۳ منتشر می‌شود ارائه خواهد شد.

نسخه‌ی جدید گیک‌بنچ با بهره‌گیری از Clang 16 برای تمامی پلتفرم‌ها ساخته شده است. در گیک‌بنچ ۶٫۱ فاصله‌ی بین پردازش‌ها از دو به پنج ثانیه رسیده تا جلوی افت عملکرد ناشی از بالا رفتن دما گرفته شود. توسعه‌دهنده‌ی گیک‌بنچ می‌گوید این تغییر در گوشی‌های سری گلکسی S23 به چشم خواهد آمد. نسخه‌ی جدید گیک‌بنچ از دستورالعمل‌های SVE و AVX512-FP16 پشتیبانی می‌کند.

در نتیجه‌ی تغییرات یادشده انتظار می‌رود امتیاز تک هسته‌ای پردازنده‌ها به میزان حداکثر پنج درصد و امتیاز چند هسته‌ای به میزان حداکثر ۱۰ درصد افزایش پیدا کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات