با NearDrop فایل‌های خود را به‌راحتی بین اندروید و macOS انتقال دهید

شنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
نرم افزار NearDrop برای macOS
ابزار کاربردی NearDrop، روشی آسان را برای اشتراک‌گذاری داده‌ها بین دستگاه‌های اندروید و سیستم‌عامل مک اپل ارائه می‌دهد.
تبلیغات

برنامه‌ی جدیدی به‌ نام NearDrop پشتیبانی از قابلیت Nearby Share را به macOS می‌آورد. از آنجا که این برنامه هنوز در مراحل اولیه‌ی توسعه قرار دارد بسیاری از ویژگی‌های آن کامل نیست اما امکان انتقال بی‌سیم فایل‌ها را از دستگاه‌های اندروید به کامپپوترهای مجهز به سیستم‌عامل مک فراهم می‌کند.

خبر معرفی NearDrop ابتدا در ردیت اعلام شد که در آن شاهد پیوندی به صفحه‌ی گیت‌هاب پروژه بودیم؛ جایی‌ که می‌توانید نسخه‌ی اولیه‌ی آن را دانلود کنید. Grishka توسعه‌دهنده‌ی این برنامه می‌گوید در حال حاضر قابلیت Nearby Share را به‌طور جزئی ارائه می‌دهد؛ این یعنی ابزار مذکور فعلاً فقط می‌تواند فایل‌ها را از دستگاه‌های اندرویدی دریافت کند و بنابراین اشتراک‌گذاری دوطرفه دردسترس نیست.

به گزارش XDA، برای اینکه سیستم انتقال فایل NearDrop به‌درستی کار کند، کامپیوتر مک و دستگاه اندرویدی باید به یک شبکه‌ی وای‌فای یکسان متصل باشند. در حال حاضر، این ابزار تنها روشی است که می‌توانید با استفاده از آن فایل‌های خود را از دستگاه اندروید به رایانه‌های مجهز به macOS انتقال دهید. نکته جالب دیگر اینکه NearDrop با Nearby Share اصلی تفاوت دارد. نکته‌ی مهم اینکه وقتی NearDrop فعال باشد، دستگاه‌ شما برای همه‌ی کسانی که به شبکه‌ی یکسان متصل شده‌اند، قابل مشاهده خواهد بود.

با فعال‌ کردن NearDrop، اعلانیه‌ای در نوار منو نمایش داده می‌شود و فایل‌های انتقال‌یافته به‌طور خودکار در پوشه‌ی دانلود قرار خواهند گرفت. در صورت تمایل می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی گیت‌هاب NearDrop، آن را دانلود و در مرحله‌ی بعد فایل دریافتی را از حالت فشرده خارج کنید. از آنجا که برنامه‌ی مذکور مجاز نیست، هنگام نصب روی macOS، با اخطار امنیتی مواجه خواهید شد.

اگرچه NearDrop برای اکثر افراد بدون مشکل کار می‌کند اما برخی افراد با مشکلات جزئی مواجه شده‌اند که البته چنین شرایطی در نسخه‌ی آزمایشی نرم‌افزارها کاملاً طبیعی است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات