نسخه جدید تلگرام امکان مخفی کردن اعضای گروه و پاکسازی خودکار کش را ارائه می‌دهد

دوشنبه ۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۰
مطالعه 2 دقیقه
آیکون لوگو تلگرام / Telegram روی نمایشگر آیفون iOS
نسخه‌ی جدید پیام‌رسان محبوب تلگرام امکان مخفی‌کردن اعضای گروه‌ها و حذف خودکار حافظه‌ی کش را دراختیار کاربران قرار خواهد داد.
تبلیغات

نسخه‌ی بعدی تلگرام احتمالاً با قابلیت‌های جدیدی همراه خواهد بود. طبق گزارش کانال Durov's Code به‌روزرسانی آزمایشی ۹٫۳ این برنامه با شناسه‌ی ساخت ۳۰۰۲۹ برای اندروید، نشان‌دهنده‌ی اضافه‌شدن ویژگی‌های جدید به این پیام‌رسان است.

قابلیت مخفی کردن اعضای گروه تلگرام
قابلیت مخفی کردن اعضای گروه تلگرام

یکی از قابلیت‌های مهمی که انتظار داریم به نسخه‌ی بعدی تلگرام افزوده شود، امکان مخفی‌کردن اعضای گروه (گروه‌های دارای بالای ۱۰۰ عضو) است و این یعنی فقط مدیران قادر به مشاهده‌ی فهرست اعضا خواهند بود.

در بخش Data and storage، گزینه‌ای برای پاک‌کردن خودکار حافظه‌ی کش چت‌های شخصی، گرو‌ه‌ها و کانال‌ها به‌طور جداگانه و همچنین امکان افزودن چت‌ها و کانال‌ها به فهرست استثناها وجود خواهد داشت تا کش آن‌ها پاک نشود.

به‌روزرسانی آزمایشی تلگرام همچنین قابلیت قراردادن آواتار جداگانه را برای کسانی که اجازه‌ی دیدن آواتار اصلی را ندارند ارائه می‌دهد. علاوه‌براین، امکان آپلود آواتار برای مخاطبان موردنظر یا آواتار موقت برای مخاطبان بدون‌ آواتار فراهم خواهد شد.

قابلیت تعیین نمایه برای مخاطبان بدون نمایه
قابلیت تعیین عکس پروفایل برای مخاطبان بدون نمایه در تلگرام

ویرایشگر رسانه‌ی تلگرام نیز در نسخه‌های بعدی آن به‌روزرسانی خواهد شد و ویژگی‌هایی مثل امکان ایجاد اسپویلر برای عکس‌ها و فیلم‌ها دردسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

علاوه‌براین، امکان ارسال عکس‌های فشرده‌نشده به دسکتاپ تلگرام با ابعاد ۲۵۶۰ پیکسل و بزرگ‌تر فعال خواهد شد. درحال‌حاضر فقط امکان ارسال تصاویری با ابعاد ۱۲۸۰ پیکسل در نسخه‌ی دسکتاپ این پیام‌رسان وجود دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات