گوگل هنگ اوت برای همیشه از دسترس خارج شد

چهارشنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
گوگل همان‌طورکه پیش‌تر وعده داده بود، سرویس پیام‌رسانیِ هنگ اوت را به‌طور کامل از دسترس خارج کرد. چند ماه پیش نسخه‌ی موبایلی هنگ اوت از کار افتاده بود.
تبلیغات

سرویس گوگل هنگ اوت (Google Hangouts) تقریباً یک دهه پس از آغاز‌به‌کار، برای همیشه تعطیل شد. براساس آنچه 9to5Google می‌نویسد، گوگل اوایل سال جاری میلادی در بیانیه‌ای گفته بود سرویس هنگ اوت را به گوگل چت منتقل می‌کند.

براساس بیانیه‌ی گوگل، کاربران با مراجعه به آدرس hangouts.google.com به‌صورت خودکار به chat.google.com هدایت خواهند شد. در لحظه‌ی نوشته شدن این مقاله، آدرس hangouts.google.com هنوز دردسترس است. نسخه‌ی وب هنگ اوت آخرین راهکار ممکن برای دسترسی به این سرویس محسوب می‌شد.

گوگل چند ماه پیش نسخه‌ی موبایلی هنگ اوت را از دسترس خارج کرد و از کاربران خواست سراغ استفاده از سرویس Google Chat بروند. گوگل چت تفاوت‌های خیلی زیادی با هنگ اوت ندارد و پیام‌رسانی ازطریق حساب کاربری گوگل را ممکن می‌کند. گوگل می‌گوید که می‌توان چت‌های هنگ اوت را به سرویس گوگل چت منتقل کرد.

گوگل در سال‌های اخیر سرویس‌های پیام‌رسانی مختلفی برای مشتریان عادی و مشتریان سازمانی دردسترس قرار داده است. این شرکت برای مشتریان عادی تا حد زیادی روی Google Messages و RCS متمرکز شده است.

گوگل می‌گوید کاربران می‌توانند تا تاریخ ۱ ژانویه‌ی ۲۰۲۳ (۱۱ دی ۱۴۰۱) تاریخچه‌ی کامل چت‌های هنگ اوت را استخراج کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات