مدیرعامل واتساپ: گفته‌های پاول دورف بی‌اساس و برای تبلیغ تلگرام است

شنبه ۱۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۳
مطالعه 2 دقیقه
مدیرعامل واتساپ در جواب ادعای اخیر پاول دورف می‌گوید که او برای تبلیغ تلگرام اطلاعات اشتباهی را دراختیار مخاطبان قرار می‌دهد.
تبلیغات

اگر اخبار را دنبال کرده باشید، می‌دانید که هفته گذشته، پاول دورف، بنیان‌گذار و مدیرعامل برنامه پیام‌رسان تلگرام با انتشار توییتی اذعان داشت که واتساپ ناامن است و به همین‌منظور کاربران برای حفظ اطلاعات شخصی‌شان باید از آن دوری کنند. اکنون، مدیرعامل واتساپ نیز با ارسال توییتی به این موضوع واکنش نشان داده است.

درواقع، گفته‌های مدیرعامل واتساپ «رمزگذاری سرتاسری (end-to-end)» را هدف قرار می‌دهد؛ قابلیتی که تلگرام به صورت پیش‌فرض از آن بهره نمی‌گیرد و به‌نوعی می‌توان از آن به‌عنوان ضعفی بزرگ برای این پیام‌رسان نام برد. مدیرعامل واتساپ در بخشی از سخنانش می‌گوید:

من از تلگرام برای فعالیت‌های خصوصی استفاده نمی‌کنم. برخلاف واتساپ، تلگرام از رمزگذاری پیش‌فرض سرتاسری پشتیبانی نمی‌کند و راهی برای فعال کردن آن برای گروه‌ها وجود ندارد؛ بدین معنی که تلگرام [همیشه] یک کپی از پیام‌های شما دارد و این من را نگران می‌کند.

افزون‌براین، مدیرعامل واتساپ تأکید می‌کند که پاول دورف ادعاهای مذکور با هدف رشد برنامه خود، یعنی تلگرام بیان کرده و از این موضوع ناراحت است که تلگرام تلاش می‌کند که از اطلاعات نادرست به‌عنوان یک تاکتیک برای تقویت رشد خود استفاده کند.

جالب است بدانید که پاول دورف بارها ادعا کرده است که رمزگذاری سرتاسری در پیام‌رسان‌هایی همچون واتساپ بیشتر جنبه‌ی تبلیغاتی دارد؛ چراکه درنهایت این پیان‌رسان‌ها برای پشتیبان‌گیری اطلاعات به سرویس‌های ابری همچون گوگل کلاد یا آیکلاد متکی هستند و پشتیبان‌گیری انجام شده از پیام‌های رد و بدل شده در سرویس‌های ابری این نوع رمزگذاری را بی‌اثر می‌کند.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره جدال واتساپ و تلگرام چیست و آیا به‌نظرتان رمزگذاری سرتاسری باید به یک استاندارد در پیام‌رسان‌ها تبدیل شود؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات