گوگل حذف کوکی‌های متفرقه و جانبی از کروم را تا سال ۲۰۲۴ به تعویق انداخت

جمعه ۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
گوگل با به‌تعویق انداختن فرایند حذف کوکی‌های متفرقه از مرورگر کروم اعلام کرد زمان بیشتری به‌سازمان‌ها خواهد داد تا APIهای Privacy Sandbox این شرکت را آزمایش کنند.
تبلیغات

گوگل بار دیگر برنامه‌های خود برای حذف تدریجی کوکی‌های جانبی از مرورگر کروم را به‌تعویق انداخت. این شرکت اولین‌بار در سال ۲۰۱۹ از طرح Privacy Sandbox خود رونمایی و اعلام کرد که اجرای آن از سال ۲۰۲۲ آغاز خواهد شد. بااین‌حال، پس از بررسی‌ دقیق ازسوی سازمان رقابت بازار بریتانیا (CMA) و وزارت دادگستری ایالات متحده، غول جست‌وجوی اینترنت این مرحله را تا اواسط سال ۲۰۲۳ به تعویق انداخت. این شرکت همچنین گفت که پشتیبانی از کوکی‌های متفرقه را قبل از نیمه‌ی دوم ۲۰۲۴ پایان نخواهد داد.

آنتونی چاوز، معاون بخش Privacy Sandbox گوگل گفت:

به گزارش انگجت، گوگل براساس جدول زمانی فعلی خود، تا اوایل ماه آینده نسخه‌ی آزمایشی Privacy Sandbox را دردسترس میلیون کاربر در سرتاسر جهان قرار خواهد داد. این شرکت در گام بعد و در طول سال‌های ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ به‌تدریج آزمایش این فناوری را برای افراد بیشتر ارائه خواهد کرد. انتظار می‌رود APIهای Privacy Sandbox تا سال ۲۰۲۳ به‌طور رسمی راه‌اندازی شوند. این رویکرد عمدی برای انتقال از کوکی‌های جانبی، تضمین می‌کند که وب می‌تواند بدون اتکا به شناسه‌های ردیابی متقابل سایت یا تکنیک‌های مخفی، به پیشرفت خود ادامه دهد.

جایگزینی گوگل برای کوکی‌های متفرقه در ابتدا به‌عنوان آموزش فدرال گروه‌ها یا FLoC شناخته می‌شد. این شرکت در ابتدای سال جاری رویکردی به‌نام Topics را معرفی کرد که می‌تواند علایق شما را ردیابی کند. غول جست‌وجوی اینترنت ابتدا قصد دارد وب‌سایت‌هایی را که از آن‌ها بازدید می‌کنید براساس یکی از ۳۰۰ موضوع ازپیش‌آماده‌ی خود، دسته‌بندی کند. وقتی از وب‌سایتی بازدید می‌کنید که از API مورداشاره پشتیبانی می‌کند، سه موضوع تصادفی موردعلاقه‌ی شما به‌اشتراک گذاشته خواهد شد، سپس ناشر سایت می‌تواند آن اطلاعات را با شرکای تبلیغاتی خود به‌اشتراک بگذارد تا تصمیم بگیرد چه نوع تبلیغاتی نمایش دهد. این فرایند ازنظر فنی باید تجربه‌ی مرور وب خصوصی‌تری ارائه دهد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات