مایکروسافت نسخه آرم ویژوال استودیو 2022 و VS Code را برای ویندوز توسعه می‌دهد

سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۱
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت در مسیر آماده‌شدن برای آینده‌ی Windows Arm، نسخه‌ی مبتنی‌بر معماری آرم Visual Studio 2022 و VS Code را توسعه می‌دهد.
تبلیغات

مایکروسافت در رویداد Build 2022 روی نسخه‌ی بومی Arm64 نرم‌افزارهای Visual Studio 2022 و VS Code کار می‌کند. ردموندی‌ها می‌گویند «در هفته‌های آتی» پیش‌نمایشی از نسخه‌ی آرم ویژوال استودیو ۲۰۲۲ دردسترس قرار می‌گیرد و انتظار می‌رود که در ادامه‌ی سال شاهد انتشار نسخه‌ی کامل آن به‌همراه پشتیبانی Arm64 .NET نیز باشیم.

دستگاه‌هایی همچون سرفیس پرو ایکس که از تراشه‌هایی با معماری ARM قدرت می‌گیرند، هم‌اکنون نیز قابلیت اجرای Visual Studio را به‌کمک شبیه‌ساز x64 دارند؛ اما برخی از قابلیت‌ها دردسترس قرار نداشتند و عملکرد نرم‌افزار نیز به‌دلیل وجود لایه‌های شبیه‌ساز ضعیف بود.

بی‌شک توسعه‌دهندگان نیز مشتاق شنیدن توضیحات بیشتر درباره‌ی پشتیبانی ویژوال استودیو 2022 و VS Code از معماری آرم خواهند بود؛ چراکه مایکروسافت می‌گوید روی توسعه‌ی «مجموعه‌ی ابزارهای بومی آرم» (Arm-native toolchain) کار می‌کند. این مجموعه‌ابزارها موارد زیر را دربرمی‌گیرند:

  • نسخه‌ی کامل Visual Studio 2022 و VS Code
  • ++Visual C
  • جاوا و NET ۶. مدرن
  • فریم‌ورک NET. کلاسیک
  • Windows Terminal
  • WSL و WSA برای اجرای اپ‌های لینوکس و اندروید

درکنار تلاش برای ترویج Windows Arm، مایکروسافت باردیگر با کوالکام وارد همکاری شده است تا دستگاهی مبتنی‌بر معماری Arm را دراختیار توسعه‌دهندگان قرار دهد. کامپیوتر Project Volterra از تراشه‌ی اسنپدراگون قدرت می‌گیرد و از واحد پردازش عصبی (NPU) نیز بهره می‌برد تا امکان توسعه‌ی اپلیکیشن‌های AI را فراهم آورد.

پانوس پانای، مدیر واحد ویندوز و دستگاه‌ها می‌گوید:

مایکروسافت در رویداد Build سال گذشته برای ساخت کیت توسعه‌ی مبتنی‌بر معماری Arm با کوالکام وارد همکاری شد. قرار بود این دستگاه برای توسعه‌دهندگان امکان توسعه‌ی اپلیکیشن‌های بومی آرم برای ویندوز را فراهم آورد؛ اما با تمام تلاش‌ها همچنان درانتظار دستگاه‌ها و اپ‌های جدید Windows Arm‌ هستیم.

بسیاری از توسعه‌دهندگان به شبیه‌ساز Arm64‌ داخلی ویندوز برای فراهم‌سازی امکان اجرای اپ‌هایشان متکی هستند و بدون وجود جامعه‌ی کاربری چشمگیر برای دستگاه‌های مبتنی‌بر آرم، دور از ذهن است که تغییری در این وضعیت شاهد باشیم.

مایکروسافت امروز در رویداد بیلد، سیاست‌های فروشگاه اپلیکیشن Microsoft Store را نیز ساده‌تر کرد. ردموندی‌ها لیست انتظار اپلیکیشن‌های win32 را از بین برد و دسترسی به فروشگاه خود را برای تمام توسعه‌دهندگان فراهم ساخت. از زمان انتشار ویندوز ۱۱، اپلیکیشن‌های دسکتاپ متعددی به مایکروسافت استور راه یافتند و حذف لیست انتظار می‌تواند در ماه‌های آینده به تعداد اپ‌های استور بیفزاید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات