گوگل کروم برای مک اواس با هدف رفع باگ روز صفر به‌روزرسانی شد

یک‌شنبه ۷ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
نسخه‌ی مک اواس مرورگر گوگل کروم با هدف رفع باگ روز صفر (Zero Day) به‌روزرسانی شد.
تبلیغات

گوگل به‌تازگی به‌روزرسانی جدیدی برای مرورگر کروم منتشر کرده است. این نسخه شامل رفع باگ معروف روز صفر بوده و اکنون برای سیستم‌عامل مک اواس دردسترس قرار گرفته است.

به‌گزارش اپل اینسایدر، تیم کروم اعلام کرده است که به‌روزرسانی جدیدی در کانال پایدار نسخه‌ی دسکتاپ این مرورگر منتشر شده است که نسخه‌ی آن را در مک اواس، ویندوز و لینوکس به ۹۹٫۰٫۴۸۴۴٫۸۴ ارتقاء می‌دهد. این به‌روزرسانی اهمیت زیادی دارد؛ زیرا باگ روز صفر را در این مرورگر برطرف می‌کند.

Bleeping Computer گزارش داده است که مشکل روز صفر با عنوان CVE-2022-1096 شناسایی شده است؛ باگی که به‌عنوان ضعف برای موتور جاوااسکریپت V8 کروم شناخته می‌شود. این مشکل نرم‌افزاری را یکی از محققان امنیتی کشف کرده است. جزئیات عملکرد این باگ تا زمانی که بیشتر کاربران مرورگر خود را به‌روز کنند، محدود نگه داشته خواهد شد.

گوگل از جزئیات مشکل روز صفر غافل‌گیر شده است؛ زیرا این شرکت حملات مختلفی را با استفاده از آن شناسایی کرده است. گوگل اشاره کرده است به‌دلیل اینکه این باگ در کتابخانه‌های شخص‌ ثالثی نیز وجود دارد که پروژه‌های دیگر برپایه‌ی آن‌ها توسعه داده شده‌اند، جزئیات مربوط اکسپلویت اشاره‌شده را محدود نگه خواهد داشت.

باگ روز صفر به مشکلی اشاره می‌کند که می‌تواند مرورگر را به‌دلیل خواندن و نوشتن روی حافظه‌، خارج از محدوده‌ی بافر خراب کند. علاوه‌‌براین، مهاجمان ممکن است از باگ مذکور برای اجرای برخی کدهای مخرب نیز استفاده کنند.

گوگل هنوز اعلام نکرده است که جزئیات مربوط به آسیب‌پذیری روز صفر را چه زمانی فاش خواهد کرد. احتمالاً تا وقتی بیشتر کاربران کروم مرورگر خود را به نسخه‌ی جدید به‌روزرسانی نکنند، گوگل جزئیات بیشتری در این زمینه منتشر نخواهد کرد.

به‌روزرسانی جدید کروم به‌طور خودکار دردسترس کاربران قرار گرفته است؛ البته امکان به‌روزرسانی دستی کروم در مک اواس وجود دارد. کاربران می‌توانند با مراجعه به منو About در گوگل کروم، مرورگر خود را به جدیدترین نسخه‌ی موجود به‌روزرسانی کنند. شایان ذکر است پس از به‌روزرسانی، باید روی گزینه‌ی راه‌اندازی مجدد کلیک کنید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات