تیک‌ تاک این بار به جنگ سرویس‌های استریم ‌می‌رود

شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۵۵
مطالعه 2 دقیقه
تیک تاک
تیک‌تاک مشغول آزمایش نرم‌افزار استریم TikTok Live Studio برای دسکتاپ است.
تبلیغات

تیک‌تاک در حال آزمایش نرم‌افزار استریم دسکتاپ جدیدی به نام TikTok Live Studio است که به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر زنده از بازی‌ها و سایر اپ‌های دسکتاپ را استریم کنند. تیک‌تاک می‌گوید این نرم‌افزار در‌حال‌‌حاضر با تعداد کمی از کاربران در برخی از بازارهای غربی در حال آزمایش است؛ اما به‌نظر می‌رسد صفحه‌ی رسمی آن در وب‌سایت تیک‌تاک حذف شده است.

به‌گزارش ورج، در‌صورت عرضه‌ی این نرم‏‌افزار، TikTok Live Studio می‌تواند تغییر جالبی برای استراتژی پخش زنده‌ی تیک‌تاک ایجاد کند. تیک‌تاک با اضافه‌کردن آن می‌تواند تمرکز خود را به‌سمت بازی‌های کامپیوتری و... معطوف و عملا با پلتفرم‌هایی مانند توئیچ و یوتیوب گیمینگ و فیسبوک گیمینگ رقابت کند.

TikTok live studio

به‌گفته‌ی زک باسی که اسکرین‌شات‌هایی از TikTok Live Studio را در توییتر به‌اشتراک گذاشته، این نرم‌افزار در‌حال حاضر در حالت اولیه است. طبق گزارش‌ها، این نرم‌افزار از استریم به‌صورت افقی و عمودی، بازی‌ها، برنامه‌های فردی، دستگاه‌های تلفن‌همراه و دوربین فیلم‌برداری پشتیبانی کند.

TikTok live studio

قبلا امکان پخش زنده‌ی تیک‌تاک از دسکتاپ با استفاده از نرم‌افزار شخص ثالث (مانند Streamlabs) وجود داشت؛ اما محدودیت‌های متعددی در این پلتفرم‌ها بود. همچنین، آموزش‌هایی وجود دارد که از سرویس‌های شخص ثالثی مانند Loola.tv به‌عنوان راه‌حلی برای اتصال تیک‌تاک با برنامه‌های استریم مانند OBS استفاده می‌کنند؛ اما حتی این‌ گزینه‌ها هم کامل نیستند؛ زیرا در صفحه‌ی راهنمای Loola.tv اشاره شده که از جولای سال جاری «استریم تیک‌تاک برای اکثر کاربران غیرفعال است.

TikTok live studio

هنوز مشخص نیست که چه زمانی ممکن است تیک‌تاک آزمایش Live Studio خود را برای کاربران بیشتری گسترش دهد؛ ولی اگر به‌طور گسترده دردسترس قرار گیرد، استریم دسکتاپ می‌تواند تنوع بسیار بیشتری به بخش محتوای زنده‌ی پلتفرم بیاورد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات