به‌روزرسانی واتساپ؛ پیام‌های موقت گروهی و تنظیمات بیشتر برای حریم‌شخصی

سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۵
مطالعه 2 دقیقه
به‌روزرسانی جدید واتساپ این امکان را به کاربر می‌دهد که پیام‌های موقت گروهی ارسال کند.
تبلیغات

سالی که گذشت برای واتساپ فرازونشیب‌های فراوانی داشت و شرکت تحت مالکیت متاورس در دادگاه‌ها و جلسه‌های حقوقی زیادی در زمینه‌ی امنیت کاربران حضور داشت. افزون‌براین، بهترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی ازجمله واتساپ در سال گذشته‌ی میلادی ویژگی اصلی ارسال پیام خصوصی موقت و خودبه‌خود حذف‌شونده را برای افزایش امنیت کاربران معرفی کردند. اخیرا توسعه‌دهندگان در به‌روزرسانی جدید برنامه‌ی خود گزینه‌های بیشتری برای ارسال پیام موقت در واتساپ فراهم کردند.

با عرضه‌ی به‌روزرسانی، واتساپ در بیانیه‌ای اظهار کرد که از‌این‌پس کاربران می‌توانند قابلیت ارسال پیام حذف‌شونده را به‌صورت پیش‌فرض فعال کنند. قطعا با روشن‌کردن این ویژگی، پیام‌های ارسالی با اتمام مدت زمان نمایش حذف خواهند شد.

علاوه‌بر‌این، تغییر دیگری در به‌روزرسانی واتساپ ارائه شده است که به کاربران اجازه می‌دهد پیام‌های موقت خود را در بازه‌های زمانی ۲۴ ساعت یا ۹۰ روز تنظیم کنند؛ درحالی‌که پیش‌از‌این، حذف خودکار پیام‌های موقت فقط بعد از گذشت ۷ روز انجام می‌شد؛ درنتیجه اکنون کاربران سه گزینه‌ی زمانی پیش‌رو دارند.

واتساپ تلاش کرده است که سطح حریم شخصی را افزایش دهد و ویژگی پیام‌های موقت را به چت‌های گروهی نیز اضافه کند؛ بنابراین، تمام گزینه‌های حذف خودکار پیام در این بخش نیز قابل‌تنظیم هستند. در توضیحات شرکت تأیید شده است که این ویژگی‌ها به‌صورت خودکار روی چت‌های گروهی که از قبل ساخته شدند، فعال نمی‌شود و کاربران باید به‌صورت دستی از تنظیمات چت گروهی آن را روشن کنند.

این تغییرات فقط با تمرکز بر افزایش سطح حریم شخصی کاربران واتساپ طراحی شدند و تلاش این شرکت برای برطرف‌کردن نیاز کاربران فضای مجازی به‌منظور افزایش حریم شخصی با قابلیت‌هایی مثل ارسال پیام موقت فردی و گروهی یا اشتراک‌گذاری عکس و ویدئو یک‌ بار قابل‌نمایش را نشان می‌دهد. برای دسترسی به تنظیمات پیام‌های موقت واتساپ می‌توانید در بخش Privacy تنظیمات، گزینه‌ی «Default Message Timer» را انتخاب کنید.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره‌ی ارسال پیام موقت در گفت‌وگوهای گروهی چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات