اینستاگرام به کمپین «کاشت درخت در ازای عکس حیوانات خانگی» واکنش نشان داد

اینستاگرام به کمپین «کاشت درخت در ازای عکس حیوانات خانگی» واکنش نشان داد

اینستاگرام به کمپینی که این روز‌ها در پلتفرم خود وایرال شده است، واکنش نشان داد؛ در این کمپین، کاربران در استوری‌های خود استیکری با عنوان «به ازای هر عکس از حیوانات خانگی، یک درخت می‌کاریم» اضافه می‌کنند.

کمپین وایرال شده کاشت درخت در ازای عکس حیوانات خانگی، در اینستاگرام این روز‌ها محبوبیت زیادی پیدا کرده است؛ این کمپین با اضافه کردن استیکری با همین عنوان و ایموجی سگی در انتهای آن، در استوری‌های کاربران شروع شد.

به گزارش independent، مردم در جواب این استیکرها عکسی از حیوان خانگی خود به اشتراک می گذاشتند؛ این کمپین به سرعت در میان کاربران دست به دست شد و تاکنون نیز پیش از ۴ میلیون نفر آن را در استوری‌های خود به اشتراک گذ‌اشته‌اند. با وجود محبوبیت این استیکر در میان ۴ میلیون کاربر، خیلی زود مشخص شد که این استیکر از سمت هیچ سازمانی حمایت نمی‌شود و قرار هم نیست درختی کاشته شود.

plant a tree

کمی بعد سازمانی به نام PlantATreeCo مسئولیت استوری منشأ این کمپین را بر عهده گرفت و ادعا کرد که استیکر را از ابتدا به عنوان کمپینی واقعی به راه انداخته است، اما بعد از گذشت ده دقیقه از راه‌اندازی آن متوجه شد که احتمالا این کمپین به سرعت وایرال خواهد شد و این سازمان نخواهد نتوانست به تعهد خود عمل کند؛ بنابراین سریعا استوری اولیه را حذف کرد.

این سازمان در واقع نام خود را از این استیکر حذف کرده بود و خود استیکر با سرعت زیاد در حال دست‌به‌دست شدن در اینستاگرام بود؛ با حذف نام PlantATreeCo از این استیکرها، دیگر راهی برای درک انگیزه اصلی این کمپین و بررسی اینکه واقعا درختی کاشته می‌شود یا نه، وجود نداشت.

who plants a tree

کاربران زیادی سعی کردند تا توجه این سازمان را به میزان تعامل بالای مردم با این استیکر جلب کنند و از آن خواستند تا مسئولیت کاشت درختان را به عهده بگیرد. اینستاگرام نیز در این میان، از فرصت استفاده کرد و دلیل وایرال شدن این استیکر را قدرت پلتفرم خود معرفی کرد؛ با این حال هیچ مسئولیت درباره محتوای استیکر را به عهده نگرفت.

یکی از سخنگویان این شبکه اجتماعی در این باره گفت:

وایرال شدن کمپین کاشت درخت در ازای عکس حیوانات خانگی، قدرت جامعه اینستاگرام را در افزایش آگاهی در مورد موضوعات مهم نشان می‌دهد. مانند همه استیکر‌های وایرال شده دیگر، این استیکر توسط یک حساب کاربری ایجاد شده است و به اینستاگرام ربطی ندارد.

به‌طور معمول با کلیک کردن روی استیکرهای اینستاگرام، سازنده آن نمایش داده می‌شو، اما در برخی موارد خاص، این اتفاق نمی‌افتد؛ برای مثال در شرایطی که سازنده، نام خود را از استیکر حذف کرده باشد یا حساب اینستاگرامی خود را از حالت عمومی خارج کند، این استیکر خود به خود از بین خواهد رفت.

اینستاگرام اعلام کرده است که برای شفافیت بیشتر موضوعاتی از این قبیل برای کاربران خود تلاش خواهد کرد.

شما درباره این دست از کمپین و بی‌نتیجه ماندن آن‌ها چه دیدگاهی دارید؟

منبع independent

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده