دیگر برای اتصال واتساپ به چندین دستگاه نیازی به آنلاین بودن گوشی هوشمند نیست

دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
مطالعه 2 دقیقه
با قابلیت جدید واتساپ، دیگر نیازی به آنلاین بودن گوشی هوشمند برای همگام‌سازی پیام‌ها در سایر دستگاه‌های متصل نیست.
تبلیغات

واتساپ سرانجام یکی از مورد انتظارترین ویژگی‌های مهم خود را که از جولای وعده داده شده بود، معرفی می‌کند. همان‌طور که احتمالا اطلاع دارید، اگر می‌خواهید از واتساپ روی دسکتاپ استفاده کنید، باید گوشی هوشمند خود را به اینترنت متصل کنید تا مکالمات شما همگام‌سازی شود. با قابلیت مذکور دیگر نیازی نیست برای استفاده از این پیام‌رسان در پلتفرم‌های مختلف، گوشی هوشمند شما به اینترنت متصل باشد.

به گزارش فون آرنا، این ویژگی جدید، که چند ماه است در مرحله آزمایشی بتا قرار دارد، به کاربران اجازه می‌دهد تا این نیاز را غیرفعال کرده و واتساپ را بدون اتصال تلفن هوشمند به اینترنت روی هر دستگاه مرتبطی اجرا کنند.

در حال حاضر تعداد دستگاه‌هایی که می‌توانند به‌طور هم‌زمان متصل باشند به چهار عدد محدود می‌شود. کسانی که این به‌روزرسانی را دریافت کرده‌اند باید ویژگی جدید را در تب «دستگاه‌های مرتبط» (Linked devices) بیابند. پس از فعال شدن، واتساپ تمام دستگاه‌های متصل قبلی را حذف می‌کند، بنابراین باید آن‌ها را دوباره اضافه کنید.

پس از افزودن تمام دستگاه‌هایی که می‌خواهید استفاده کنید، برای همگام‌سازی مکالمه یا دسترسی به اپ، نیازی به اتصال تلفن هوشمند خود به اینترنت نخواهید داشت. به خاطر داشته باشید که این ویژگی روی تبلت کار نمی‌کند و محدودیت‌هایی نیز برای آیفون‌ وجود دارد، مانند این که اگر دستگاه اصلی شما آیفون باشد، نمی‌توانید مکالمات را در دستگاه‌های متصل پاک یا حذف کنید.

نکته آخر اینکه به دلایل امنیتی، اگر به مدت ۱۴ روز واتساپ را روی تلفن خود باز نکنید، پیام‌رسان به‌طور خودکار از همه دستگاه‌های دیگر خارج می‌شود و باید دوباره آن‌ها را اضافه کنید.

نظر شما همراهان زومیت درباره قابلیت جدید واتساپ چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات