مایکروسافت توسعه‌دهندگان را به مهاجرت از پلتفرم یونیورسال ویندوز تشویق می‌کند

چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
مایکروسافت قصد دارد توسعه‌دهندگان را مجاب کند توسعه برنامه‌های مبتنی بر پلتفرم یونیورسال را رها کنند و آن‌ها را به سمت استفاده از کیت توسعه نرم‌افزاری جدید ویندوز سوق بدهد.

انتظار می‌‌رود ویندوز ۱۱ در آینده به‌عنوان سیستم‌عاملی شناخته شود که طیفِ وسیعی از اپلیکیشن‌ها، از برنامه‌های لینوکس گرفته تا اپ‌های اندروید و نیز برنامه‌های سنتی Win32 را میزبانی خواهد کرد؛ اما یکی از پلتفرم‌های توسعه‌یافته توسط مایکروسافت وجود دارد که به‌ نظر می‌رسد این شرکت دیگر تمایلی به پشتیبانی از آن ندارد.

پلتفرم یونیورسال ویندوز (UWP)، هم‌زمان با رونمایی رسمی ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۱۵ معرفی شد. اکنون مایکروسافت توسعه‌دهندگانی که اپلیکیشن‌های خود را بر مبنای این پلتفرم توسعه داده‌اند، به مهاجرت از این پلتفرم به کیت توسعه نرم‌افزار ویندوز (Windows App SDK) تشویق می‌کند. مایکروسافت برای راهنمایی بیشتر توسعه‌دهندگان جهت انتقال به پلتفرم جدید، صفحه‌‌ای در وب‌گاه خود به همین منظور اختصاص داده است.

به گفته مایکروسافت:

رافائل ریورا، توسعه‌دهنده مشهور تیم ویندوز، خاطرنشان می‌کند که به‌روزرسانی‌های آیندهٔ کیت پلتفرم یونیورسال، تنها به رفع اشکال و ضعف‌های امنیتی اکتفا خواهد کرد. به‌ گفته او:

البته گفته او را می‌توان به این منظور قلمداد کرد که روند توسعه پلتفرم یونیورسال در حال گذار به Windows App SDK است. البته توسعه‌دهندگانی که روی پلتفرم یونیورسال سرمایه‌گذاری کرده بودند از مایکروسافت دلخور هستند، چراکه به نظر می‌رسد این پلتفرم را به بن‌بست منتهی کرده‌ است.

مطالب مشابه

نظرات