طراحی مجدد منو پیوست Google Messages در اندروید ۱۲

شنبه ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
در اندروید ۱۲، تغییراتی در منو پیوست اپلیکیشن Google Messages را شاهد خواهیم بود که تجربه کار با آن را دوستانه‌تر می‌کند.

اپلیکیشن Google Messages به افراد امکان می‌دهد برای کاربران iOS و کاربران اپ‌های پیام‌رسان اندرویدی غیر RCS پیام بفرستند. هنگام استفاده از این اپلیکیشن برای ارتباط با سایر تلفن‌های اندرویدی که آن‌ها نیز از Google Messages استفاده می‌کنند، اتصال ازطریق خدمات ارتباطی غنی (RCS) برقرار می‌شود. RCS به‌جای استفاده از اتصال تلفن‌همراه، با داده‌ها کار و همین مسئله امکان استفاده ازطریق وای‌فای را نیز فراهم می‌کند.

همچنین، RCS به کاربر اجازه می‌دهد به‌جای تنها ۱۶۰ کاراکتر، ۸۰۰۰ کاراکتر تایپ کند. درضمن، نباید ویژگی‌های دیگری مانند اعلان خوانده‌شدن پیام، ارسال فایل‌های ویدئویی بزرگ‌تر، رمزگذاری سرتاسری و... را فراموش کرد. همه این قابلیت‌ها برای ارائه تجربه کاربری بهتر به افرادی است که قصد دارند از اپلیکیشن Google Messages و RCS استفاده کنند.

به‌گزارش فون آرنا، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن مذکور در حال طراحی مجدد منو پیوست‌ هستند که همه چیزهایی را به شما نشان می‌دهد که می‌توانید به غیر از متن به‌عنوان پیام ارسال کنید. کافی است برای دسترسی به منو مذکور، روی دکمه به‌علاوه موجود کنار هر مکالمه ضربه بزنید تا باز شود و بتوانید از گزینه‌های مختلف انتخاب کنید.

در این بخش، چندین آیکون مختلف دیده می‌شود که می‌توانید با کمک آن‌ها موارد متنوعی مانند گیف، فایل، لوکیشن، مخاطبان، اطلاعات آب‌وهوا، آدرس رستوران و... را برای کاربر دیگر ارسال کنید. در طراحی جدید، گزینه‌ها از حالت مربع و مستطیل به دایره تغییر کرده و رنگی شده‌اند. همین تغییرات باعث دوستانه‌ترشدن محیط اپلیکیشن می‌شود.

براساس اطلاعات منتشرشده، طراحی مجدد این بخش فقط در گوشی‌های هوشمندی مشاهده می‌شود که از نسخه بتای اندروید ۱۲ استفاده می‌کنند. ازآنجاکه انتظار می‌رود اندروید ۱۲ در ماه جاری منتشر شود، طولی نمی‌کشد همه کاربران Google Messages به رابط کاربری جدید دسترسی پیدا کنند.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره طراحی جدید منو پیوست این اپلیکیشن چیست؟ 

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود