به‌زودی برای استفاده از گوگل اسیستنت نیازی به گفتن Hey, Google نخواهید داشت

سه‌شنبه ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
دستیار صوتی گوگل معروف به گوگل اسیستنت به‌زودی قابلیت‌های جدیدی دریافت خواهد کرد که کاربر را از گفتن «Hey, Google» برای فعال کردن آن بی‌نیاز می‌کند.

گوگل در جریان رونمایی از اندروید ۱۲ در رویداد I/O 2021 قابلیت‌های جدیدی برای دستیار صوتی خود معرفی کرد. به‌تازگی در بررسی آخرین نسخه برنامه گوگل (v12.22.5) که توسط XDA Developers انجام شد، مشخص شد که یکی از این قابلیت‌های جدید «عبارات سریع» (Quick Phrases) نام دارد و کاربر را از گفتن «Hey Google» برای فعال کردن گوگل اسیستنت بی‌نیاز می‌کند.

طبق گزارش Android Central،‌ این قابلیت تنها در مورد رایج‌ترین فرامین صوتی از جمله قطع زنگ آلارم یا تایمر کاربرد دارد. اسم رمز این ویژگی گوآکاموله (نوعی سس مکزیکی با پایه آووکادو) تعیین شده است که برای اولین بار در ماه آوریل امسال و در بخش تنظیمات گوگل اسیستنت برخی از کاربران رؤیت شد.

علاوه بر قابلیت «عبارات سریع»، گوگل اسیستنت جدید شامل رشته‌هایی مربوط به میانبرهای پویا است که ماه گذشته معرفی شد. با فعال شدن این قابلیت، دستیار صوتی گوگل می‌تواند براساس اپلیکیشن‌ها و محتوایی که استفاده می‌کنید، به شما میانبرهای مرتبط پیشنهاد بدهد.

گوگل میانبرهای پویا (Dynamic Shortcuts) را با اندروید نوقا معرفی کرده بود که به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌داد تا درون اپلیکیشن‌های خود، اکشن‌هایی مرتبط با محتوا تعریف کنند. قابلیت جدید موسوم به Suggestion Chips در انتهای رابط کاربری اسیستنت نمایان و با انتخاب لینک نمایش داده‌شده، کاربر به صفحه مربوطه در اپلیکیشن هدایت خواهد شد.

این دو قابلیت جدید، یعنی Quick Phrases و Suggestion Chips در آینده نزدیک برای جدیدترین گوشی‌های اندرویدی در دسترس خواهند بود. قابلیت جدید و کاربردی دیگری که قرار است اواخر امسال به اسیستنت اضافه شود مربوط به خاموش کردن گوشی موبایل است؛ اما برخلاف عبارات سریع و میانبرهای پویا، خاموش کردن گوشی به کمک گوگل اسیستنت تنها برای دستگاه‌هایی که اندروید ۱۲ اجرا می‌کنند، در دسترس است.

طبق گزارش 9to5Google، کاربران اندروید می‌توانند قابلیت Quick Phrases را برای فرامین صوتی خاصی فعال کنند که تنها با شنیدن صدای کاربر واکنش نشان خواهد داد. این فرامین خاص در بخش «Your salsas» گوگل اسیستنت اضافه خواهند شد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود