انتقاد شدید کاربران اندروید از اختلال در عملکرد گوگل اپ

چهارشنبه ۲ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۰
مطالعه 3 دقیقه
بسیاری از کاربران در فضای مجازی گزارش داده‌اند که گوگل اپ در دستگاهشان به مشکل خورده است و در هنگام استفاده، عملکرد آن متوقف می‌شود.
تبلیغات

عوامل مختلفی وجود دارد که نرم‌افزاری با مشکل مواجه شود و به‌اصطلاح کرش کند. این عوامل می‌توانند بر اثر تأثیر بدافزارها یا به خاطر مشکلی در سخت‌افزار دستگاه باشند؛ اما شرایطی نیز به وجود می‌آید که نرم‌افزار به دلیل باگ‌های متعدد نتواند عملکرد مناسبی داشته باشد و با مشکلاتی مانند کرش یا فریز مواجه شود. در چنین شرایطی، نرم‌افزار به‌طور کامل اجرا نمی‌شود و امکانات خود را نمی‌تواند در اختیار کاربر قرار بدهد یا هنگام استفاده، متوقف می‌شود.

اگر از کاربران اندروید هستید، ممکن است چنین اتفاقی طی روزهای گذشته برایتان رخ داده باشد و در مورد مشکلات به‌وجودآمده برای گوگل اپ مطلع باشید. بسیاری از کاربران به گوگل در مورد عملکرد پر از مشکل گوگل اپ گزارش داده‌اند که البته گوگل با انتشار توییتی گفته از مشکلات به‌وجودآمده مطلع است و به دنبال راهی برای برطرف شدن آن‌ها می‌گردد.

XDA-Developers گزارش می‌دهد که به گفته‌ی کاربران، مشکل گوگل اپ پس از نصب آپدیت جدید پدید می‌آید و باعث می‌شود به‌صورت مداوم پیامی مبنی بر بروز مشکل در عملکرد آن دریافت کنند. همین امر سبب شده است اپلیکیشن‌های مختلف مانند گوگل اسیستنت، گوگل لنز، بخش جستجو و موارد دیگر مرتبط با گوگل اپ از کار بیافتند و کاربران نتوانند از امکانات این سرویس‌ها استفاده کنند.

واکنش گوگل به کرش کردن گوگل اپ

برای برطرف ساختن مشک روش‌هایی نیز ارائه شده است که برای مثال می‌توان آخرین آپدیت گوگل اپ را حذف کرد. برای این کاری کافی است از بخش تنظیمات به قسمت Apps یا Applications بروید و پس از یافتن گوگل اپ، آخرین آپدیت آن را حذف کنید. همچنین حذف کردن دیتا و حافظه‌ی کش گوگل اپ می‌تواند کمک شایانی در خاتمه یافتن مشکلات کند.

برای کاربرانی که آخرین آپدیت گوگل اپ را نصب نکرده‌اند، بهتر است تا زمانی که گوگل مشکلات به‌وجودآمده را برطرف سازد، بخش آپدیت خودکار را غیر فعال و از نصب آخرین نسخه‌ی گوگل اپ خودداری کنند. گفته می‌شود مشکلات گوگل اپ مختص به دستگاه یا برند خاصی نیست و اکثر کسانی که خرابی گوگل اپ را گزارش داده‌اند، از محصولات مختلف استفاده می‌کنند. همچنین گفته شده است که کرش کردن گوگل اپ در نسخه‌های پایدار اندروید رخ می‌دهد و تنها به نسخه‌ی بتا خلاصه نمی‌شود.

گوگل در حال حاضر به دنبال ارائه‌‌ی راهکاری برای برطرف ساختن مشکلات است؛ اما اگر گوگل اپ در گوشی هوشمندتان کرش یا فریز می‌کند، می‌توانید از روش زیر برای برطرف ساختن مشکلاستفاده کنید.

  • به قسمت تنظیمات اندروید بروید.
  • وارد قسمت اپلیکیشن‌ها و اعلان‌ها (Apps & notifications) شوید.
  • روی قسمت نمایش تمامی اپلیکیشن‌ها (See all apps) ضربه بزنید.
  • گوگل اپ را از میان فهرست پیدا و انتخاب کنید.
  • روی گزینه‌ی حافظه و کش (Storage & cache) ضربه بزنید.
  • با توجه به دستگاهی که دارید، ممکن است گزینه‌ی متفاوتی مشاهده کنید. در هر صورت روی یکی از دو گزینه‌ی Clear storage یا Manage space ضربه بزنید.
  • گزینه‌ی پاک‌سازی تمامی اطلاعات (CLEAR ALL DATA) را انتخاب کنید.
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات