چرا مرورگر‌های اینترنتی رایگان هستند

چرا مرورگر‌های اینترنتی رایگان هستند

زمان زیادی از تولد نخستین مرورگر وب دنیا می‌گذرد و با وجود تغییرات بی‌شمار در فناوری، مرورگرهای وب همچنان به‌صورت رایگان در اختیار عموم قرار دارند. به نظر شما منبع اصلی درآمد توسعه‌دهندگان مرورگر‌ اینترنتی چیست؟

نت‌اسکیپ سال ۱۹۹۴ توسط مارک اندرسون و جیمز اچ. کلارک در کالیفرنیا راه‌اندازی شد. این شرکت با مرورگر نت‌اسکیپ تا اواسط دهه ۱۹۹۰ بیش از ۹۰ درصد سهم استفاده از مرورگرهای وب را به خود اختصاص داده بود. مرورگرهای وب اصلی‌ترین راه ما برای متصل شدن به حجم بی‌انتهایی از داده، مقاله و ویدئوهایی که وب مدرن را تشکیل می‌دهند محسوب می‌شوند. امروزه گوگل کروم به مرورگر اصلی تعداد زیادی از کاربران اینترنت تبدیل شده است. استفاده از مرورگر مناسب، تجربه‌ی کاربر را از جست‌وجو در فضای وب تا حد زیادی متحول می‌کند. اِلِمان‌های متعددی هستند که مرورگر را به ابزاری مناسب تبدیل می‌کنند، از سرعت بالا و ویژگی‌های امنیتی بهتر گرفته تا بهره‌مندی از تنوع بالای اکستنشن‌ها و اشغال فضای رم و CPU. 

در حقیقت مرورگرهای وب به‌شدت درآمدزا هستند؛ اما این اتفاق به گونه‌ای نیست که کاربران نهایی یا همان End User-ها به‌راحتی متوجه شوند. در این ویدئو قصد داریم به یکی از مهم‌ترین سؤالات در زمینه‌ی توسعه مرورگرهای اینترنتی جواب بدهیم. چرا مرورگر‌های اینترنتی رایگان هستند؟ در ادامه همراه زومیت باشید:

تماشا در یوتیوب | تماشا در IGTV


شما از کدام مرورگر اینترنتی استفاده می‌کنید؟ موتور جستجوی پیش‌فرض شما چیست؟

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده