اپل بخش پیشنهاد جست‌وجو را به اپ استور اضافه کرد

اپل بخش پیشنهاد جست‌وجو را به اپ استور اضافه کرد

اپل برای ساده‌‌سازی فرایند پیداکردن اپلیکیشن در اپ استور، بخش «پیشنهاد جست‌و‌جو» را به آن اضافه کرده؛ البته این قابلیت هنوز برای تمامی کلمات فعال نشده است.

اپل می‌گوید قابلیت جدید «پیشنهاد جست‌و‌جو» را به فروشگاه اپ استور (Apple App Store) در ایالات متحده، کانادا، استرالیا و بریتانیا اضافه کرده است تا یافتن اپلیکیشن را برای کاربران ساده‌تر کند. ازاین‌پس هر گاه در نوار جست‌و‌جو عبارتی را تایپ کنید، اپ استور تلاش می‌کند آنچه به‌دنبالش می‌گردید، پیش‌بینی و کلماتی پیشنهادی ارائه کند. وقتی روی کلمات پیشنهادی ضربه بزنید، نتایج جست‌و‌جو محدودتر می‌شود و زمان پیداشدن اپلیکیشن‌های مدنظر کاهش پیدا می‌کند.

به‌نوشته‌ی ورج، پیش‌تر در آوریل ۲۰۲۱ (فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۰) قابلیت پیشنهاد جست‌و‌جوی اپ استور روی برخی از آیفون‌ها آزمایشی ظاهر شده بود؛ بااین‌حال، اکنون به‌طور گسترده دردسترس تمامی آیفون‌ها در مناطق اشاره‌شده قرار گرفته است. 

استفاده از بخش پیشنهاد جست‌و‌جو بسیار ساده است. فرض کنید می‌خواهیم دنبال اپلیکیشنی بگردیم که نحوه‌ی پختن پیتزا را قدم‌به‌قدم آموزش دهد. برای این منظور عبارت pizza را در نوار جست‌و‌جوی اپ استور تایپ می‌کنیم و می‌بینیم فروشگاه آنلاین اپل عبارت‌های اضافه‌ای نظیر maker ،game ،call ،calculator یا order را پیشنهاد می‌دهد.

انتخاب یکی از این گزینه‌های پیشنهادی نتایج را بیشتر از قبل فیلتر می‌کند. این یعنی اگر calculator را بزنید، اپ استور فهرست ماشین‌حساب‌هایی را بالا می‌آورد که مخصوص محاسبه‌ی نسبت صحیح ترکیبات موجود در خمیر پیتزا هستند (در کمال تعجب تعداد زیادی اپلیکیشن با این کارکرد در اپ استور موجودند). 

دو آیفون در حال نمایش قابلیت پیشنهاد جستجو اپ استور برای پیتزا

پیدا کردن «ماشین‌‌حساب‌های پیتزا» با استفاده از قابلیت جدید پیشنهاد جست‌و‌جو در اپ استور اپل

درحال‌حاضر، تمامی جست‌و‌جوها امکان نمی‌دهند چندین مورد از پیشنهادهای اپ استور را انتخاب کنید. کارشناس ورج می‌گوید توانسته است پس از جست‌و‌جو برای food، پیشنهاد delivery و سپس Indian را انتخاب کند؛ اما عبارت‌های دیگری جست‌و‌جو کرده که فقط امکان استفاده از یک پیشنهاد اپ استور با آن‌ها وجود داشته است. گفتنی است قابلیت جدید اپ استور برای تمامی عبارت‌های جست‌و‌جو‌شده فعال نیست.

اپل فعلا به درخواست خبرنگاران برای شفاف‌سازی درباره‌ی زمان نمایش عبارت‌های پیشنهادی پاسخ نداده است.

آنچه مداوم در بخش جست‌و‌جوی اپل استور ظاهر می‌شود، تبلیغات است. تبلیغات سال ۲۰۱۶ به بخش جست‌و‌جوی اپ استور اضافه شد. جست‌و‌جو برای ماشین‌حساب پیتزا به صفحاتی منتهی شد که در بخش‌های بالایی آن‌ها اپلیکیشن‌های بزرگی نظیر Uber Eats و Papa John دیده می‌شدند.

تبلیغات این‌چنینی احتمالا انتقادات از اپ استور را بیشتر می‌کند. منتقدان احتمالا خواهند گفت اپلیکیشن کوچکی نظیر ماشین‌حساب پیتزا نباید به رقابت با اپلیکیشن‌های بزرگی مجبور باشد که با پرداخت پول در صفحه‌ی نتایج ظاهر شده‌اند.

هر تغییر در موتور جست‌و‌جو برندگان و بازندگانی دارد. درحال‌حاضر، نمی‌دانیم تغییر جدید اپ استور کار را برای توسعه‌دهندگان کوچک راحت‌تر می‌کند یا سخت‌تر؛ اما شکی نداریم قابلیت پیشنهاد جست‌و‌جو برای تمام کاربران اپ استور مفید واقع می‌شود. 

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده