مرورگر اج کاناری به ویژگی مصرف بهینه مجهز می‌شود

مرورگر اج کاناری به ویژگی مصرف بهینه مجهز می‌شود

مایکروسافت اخیرا ویژگی Performance Mode را به مرورگر اج کاناری افزوده است که می‌تواند سرعت، زمان پاسخگویی، مصرف حافظه، مصرف CPU و مصرف باتری را بهینه کند.

مایکروسافت دو قابلیت به آخرین بیلد مرورگر اج کاناری اضافه کرده که یکی از آن‌ها بسیار هیجان‌انگیز است. اولین ویژگی، مصرف بهینه منابع را ممکن می‌کند. اکنون مرورگر اج کاناری گزینه‌ای به نام «Performance Mode» پیش روی کاربران قرار می‌دهد که در توضیحات آن گفته شده است:

حالت Performance Mode باعث می‌شود بتوانید سرعت، زمان پاسخگویی، مصرف حافظه، مصرف CPU و حتی مصرف باتری را بهینه کنید. این حالت باعث می‌شود با مدیریت قسمت‌های مختلف، عملکرد بهتری در این مرورگر شاهد باشید تا بهتر از قبل به گشت‌وگذار در اینترنت بپردازید.

حالت Performance Mode مرورگر اج

البته به گزارش MSPoweruser، با فعال‌ کردن Performance Mode حالت Sleeping Tabs غیرفعال می‌شود و دیگر در دسترس کاربران نیست.

این ویژگی بخشی از قابلیت‌های کنترلی جدیدی است که به اج اضافه شده و از طریق خط فرمان و با دستور زیر هم فعال می‌شود:

enable-features=msPerformanceModeToggle-

اضافه کردن نوشته به PDF در مرورگر اج

قابلیت دیگری که به مرورگر اج اضافه شده است، ADD Text to PDF نام دارد که کاربردی‌تر به‌ نظر می‌رسد. با این ویژگی کاربران می‌توانند به فایل‌های PDF مورد نظر خود نوشته اضافه کنند.

این ویژگی‌ها هنوز در اختیار عموم کاربران قرار نگرفته است؛ اما برخی کاربران که از نسخه ۹۱.۰.۸۵۹.۰ مرورگر اج کاناری استفاده می‌کنند به این ویژگی‌ها دسترسی پیدا کرده‌اند.

منبع mspoweruser
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده