Heads Up اندروید به کاربر هشدار می‌دهد هنگام راه رفتن از گوشی استفاده نکند

Heads Up اندروید به کاربر هشدار می‌دهد هنگام راه رفتن از گوشی استفاده نکند

جدیدترین نسخه‌ی بتای Digital Wellbeing قابلیت Heads Up را به دو گوشی از سری پیکسل گوگل اضافه می‌کند که به کاربر هشدار می‌دهد در حین راه رفتن به اطراف خود نگاه کند!

اگر جزو کسانی هستید که هنگام راه رفتن در گوشی غرق می‌شوند و فراموش می‌کنند که روبه‌رو را نگاه کنند، خبر خوبی برایتان داریم: گوگل قابلیتی با عنوان Heads Up در قالب سرویس Digital Wellbeing طراحی کرده است که به کاربران هشدار می‌دهد هنگام راه رفتن، سرشان را بلند کنند و اطراف را ببینند.

آن‌طور که تک‌اسپات می‌نویسد، نسخه‌ی بتای جدید اپلیکیشن Digital Wellbeing روی پیکسل 4a بررسی و نکات جالبی در کد منبع آن پیدا شده است. 

دو اسکرین شات قابلیت Heads Up در Digital Wellbeing اندروید

قابلیت Heads Up در بخش Reduce Interruptions اپلیکیشن Digital Wellbeing قرار گرفته است و در صورت تمایل می‌توانید هم‌زمان با فعال‌سازی آن، مجوز دسترسی به لوکیشن و فعالیت فیزیکی صادر کنید. پس از این کار، در هر زمانی ‌که صفحه‌نمایش فعال باشد و حرکت کاربر تشخیص داده شود، هشداری روی صفحه می‌آید که شامل متنی مثل «Be careful» (مواظب باشید) و «Look ahead» (روبه‌رو را نگاه کنید) می‌شود.

گوگل می‌گوید: «با احتیاط استفاده کنید. Heads Up جایگزین توجه کردن نمی‌شود.» 9To5Google اعلام کرده است که قابلیت Heads Up روی پیکسل 4a و پیکسل 5 در قالب بیلد بتای Digital Wellbeing در دسترس قرار گرفته است. 

استفاده از گوشی به هنگام راه رفتن به مشکلی گسترده در بسیاری از کشورها تبدیل شده است؛ چون باعث شده آمار برخورد عابران پیاده با وسایل نقلیه افزایش پیدا کند. بر اساس گزارشی در سال ۲۰۱۶، شهرداری یکی از شهرهای آلمان چراغ‌های ترافیک را وارد پیاده‌رو کرده است تا مردم مجبور نباشند برای فهمیدن وضعیت چراغ، سر را از روی صفحه‌نمایش گوشی بلند کنند. برخی شهرها در استرالیا و هلند نیز آزمایش‌های مشابهی انجام داده‌اند. البته قطعا بهترین راهکار این است که وقتی مشغول کار با گوشی هستید، راه نروید. 

منبع techspot
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده