اپلیکیشن اندروید و iOS کورتانا به پایان کار خود رسید

اپلیکیشن اندروید و iOS کورتانا به پایان کار خود رسید

مایکروسافت همان‌طور که پیش‌تر اعلام کرده بود، روز گذشته رسما به پشتیبانی از اپلیکیشن‌های کورتانا در اندروید و iOS پایان داد. یادآورهای کورتانا از طریق To Do در دسترس هستند.

مایکروسافت در روز ۳۱ مارس ۲۰۲۱ (۱۱ فروردین ۱۴۰۰) رسما نسخه‌ی اندروید و iOS اپلیکیشن کورتانا (Microsoft Cortana) را تعطیل کرد. به گزارش GSMArena، دستیار صوتی مجازی مایکروسافت که رقیبی برای گوگل اسیستنت و سیری محسوب می‌شود، همچنان در ویندوز ۱۰ به حیات خود ادامه خواهد داد. 

مایکروسافت می‌گوید اپلیکیشن موبایل کورتانا از روز گذشته از پشتیبانی خارج شده است. فهرست‌ها و یادآورهای کورتانا از این پس در اپلیکیشن موبایل این دستیار در دسترس نخواهند بود و برای مشاهده‌ی آن‌ها باید وارد کورتانا در ویندوز ۱۰ یا اپلیکیشن To Do شوید. مایکروسافت To Do برای اندروید و iOS در دسترس قرار دارد.

تعطیلی اپلیکیشن‌های موبایل کورتانا در ماه جولای ۲۰۲۰ (تیر و مرداد ۱۳۹۹) اعلام شد. البته نخستین شواهد از این تصمیم مایکروسافت، در اواخر ۲۰۱۹ فاش شده بودند. مایکروسافت می‌خواهد کورتانا را به دستیاری متکی ‌بر هوش مصنوعی برای اپلیکیشن‌های سرویس مایکروسافت 365 تبدیل کند.

منبع gsmarena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده