مایکروسافت با به‌روزرسانی‌های سریع‌تر اج قصد دارد با کروم رقابت کند

مایکروسافت با به‌روزرسانی‌های سریع‌تر اج قصد دارد با کروم رقابت کند

مایکروسافت اعلام کرد بازه‌ی به‌روزرسانی مرورگر اج را به هر چهار هفته یک بار تغییر داده است.

مایکروسافت از اواخر سال ۲۰۲۱ روند به‌روزرسانی مرورگر اج را به بازه‌های زمانی چهار‌هفته‌ای تغییر خواهد داد. انتظار می‌رود تغییرات زمان‌بندی به‌روزرسانی از اج ۹۴ شروع شود که ماه سپتامبر عرضه می‌شود.

اوایل ماه جاری گوگل اعلام کرد با انتشار نسخه‌ی ۹۴ مرورگر کروم در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۱، روند به‌روزرسانی‌های کروم را سریع‌تر می‌کند. ناگفته نماند در‌حال‌حاضر هر شش هفته یک بار نسخه‌ی نهایی و باثبات کروم منتشر می‌شود. دو مرورگر کروم و اج براساس کرومیوم طراحی شده‌اند؛ به‌همین‌دلیل، مایکروسافت هم می‌تواند مدت به‌روزرسانی اج را کاهش دهد.

دراین‌بین، مایکروسافت به این موضوع اشاره کرده است که بازه چهارهفته‌ای برای به‌روزرسانی مرورگر اج شاید برای همه ایدئال نباشد و براساس گزارش وب‌سایت انگجت، مشتریان تجاری اج امکان خواهند داشت به‌روزرسانی‌ها را در بازه زمانی طولانی‌تر دریافت کنند که هر هشت هفته یک‌ بار خواهد بود.

این گروه از کاربران همچنان به‌روزرسانی‌های امنیتی را هفتگی دریافت می‌کنند. همچنین، گوگل پیشنهادی به سازمان‌ها ارائه می‌دهد. تغییر بازه‌ی زمانی به‌روزرسانی مرورگرهای اج و کروم باعث شده است این مرورگرها بتوانند به مرورگر فایرفاکس برسند. اوایل سال ۲۰۲۰، فایرفاکس اعلام کرده بود بازه‌ی زمانی به‌روزرسانی این مرورگر را به هر چهار هفته یک ‌بار تغییر داده است.

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده