اپلیکیشن Xbox Game Streaming برای ویندوز فاش شد

اپلیکیشن Xbox Game Streaming برای ویندوز فاش شد

نسخه‌ی فاش‌شده‌ی Xbox Game Streaming مایکروسافت اپلیکیشنی را نشان می‌دهد که از فرمان لمسی پشتیبانی و امکان استریم بازی از xCloud به ویندوز را فراهم می‌کند.

مایکروسافت فرایند توسعه‌ی اپلیکیشن ایکس باکس گیم استریمینگ (Xbox Game Streaming) را برای رایانه‌های ویندوزی به‌طور جدی پیش می‌برد. این اپلیکیشن ویندوزی امکان می‌دهد به بازی‌های سرویس xCloud  دسترسی پیدا کنید که امکان استریم‌کردن آن‌ها وجود دارد.

خبرگزاری ورج می‌گوید به جدیدترین نسخه‌ی اپلیکیشن Xbox Game Streaming برای ویندوز دسترسی پیدا کرده که هنوز معرفی و منتشر نشده است. طبق ادعای ورج، اپلیکیشن Xbox Game Streaming هنگام انتشار به کاربران کنسول‌های نسل جدید ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس و سرویس xCloud امکان می‌دهد بازی‌هایشان را روی ویندوز استریم کنند. 

درحال‌حاضر، نمی‌توانید بازی‌ها را از کنسول‌های جدید ایکس باکس روی رایانه‌های ویندوزی استریم کنید؛ زیرا این قابلیت در جدیدترین نسخه‌ی اپلیکیشن Xbox Console Companion هم پشتیبانی نمی‌شود. اپلیکیشن جدید Xbox Game Streaming به‌دنبال فراهم‌سازی این قابلیت است و قصد دارد نخستین‌بار استریم را از xCloud به رایانه‌های ویندوزی بیاورد. اولین‌بار در سال گذشته‌ی میلادی رسانه‌ی ورج نگاهی به نسخه‌ی ویندوزی xCloud انداخت و این اپلیکیشن از آن زمان تاکنون بهبودهای زیادی تجربه کرده است.

عملکرد قابلیت ریموت پلی ایکس باکس برای اتصال به کنسول‌ها، شبیه اپلیکیشن Console Companion است. به‌لطف این قابلیت، می‌توانید از راه دور کنسول ایکس باکس را روشن کنید و وارد حساب کاربری خود شوید و در هر جایی، اجرای بازی را شروع کنید.

در نسخه‌ی جدید Xbox Game Streaming، کاملا از فرمان‌های لمسی پشتیبانی می‌شوند. بدین‌ترتیب، سرفیس‌های مایکروسافت و دیگر دستگاه‌های مجهز به صفحه‌نمایش لمسی بدون نیاز به کنترلر می‌توانند بازی‌های ایکس باکس را اجرا کنند. مایکروسافت به‌نوعی پشتیبانی از ژیروسکوپ را نیز اضافه کرده است. گزینه‌ای در بخش تنظیمات برای فعال‌سازی این قابلیت وجود دارد؛ اما ظاهرا قابلیت یادشده هنوز کامل کار نمی‌کند. در نظر بگیرید که نسخه‌ی فعلی Xbox Game Streaming، نسخه‌ی بتا محسوب می‌شود و مراحل توسعه‌ی آن هنوز به‌پایان نرسیده است. 

اپلیکیشن مایکروسافت Xbox Game Streaming برای ویندوز اسکرین شات

اپلیکیشن منتشرنشده‌ی Xbox Game Streaming مایکروسافت

درحال‌حاضر، سرویس ایکس کلاد بازی‌های ویدئویی را با وضوح 720p استریم می‌کند؛ اما به‌نظر می‌رسد مایکروسافت در حال مهیاکردن شرایط برای استریم 1080p است. این کار قطعا تجربه‌ی بازی‌های ایکس کلاد را روی رایانه‌های ویندوزی می‌تواند بهبود بخشد. فعلا دقیقا نمی‌دانیم اپلیکیشن Xbox Game Streaming مایکروسافت کِی در‌دسترس عموم قرار می‌گیرد. بنابر شایعات، مایکروسافت می‌خواهد ماه آینده‌ی میلادی رویدادی با محوریت بازی برگزار کند. بدین‌ترتیب، احتمالا در آینده‌ای نزدیک اخبار بیشتری درباره‌ی برنامه‌های شرکت ردموندی برای نسخه‌ی ویندوز و iOS سرویس xCloud خواهیم شنید. 

لوگوی زومجی

زومجی مرجع اخبار روز، نقد و بررسی بازی و فیلم و سریال و مکانی برای تبادل نظر گیمرها و دوستداران سینما است.

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده