گوگل از نصب سیستم ‌عامل کروم روی کامپیوترهای ویندوزی حمایت می‌کند

گوگل از نصب سیستم ‌عامل کروم روی کامپیوترهای ویندوزی حمایت می‌کند

گوگل Neverware را خریداری کرد؛ این شرکت نرم‌افزار CloudReady را توسعه داده است که سیستم‌عامل کروم را روی کامپیوتر ویندوزی و مک اجرا می‌کند.

در طول پنج سال گذشته شرکت Neverware با نرم‌افزار CloudReady این اجازه را به مدرسه‌ها می‌داد که کامپیوترهای ویندوزی و مک قدیمی را به کروم‌بوک تبدیل کنند. خوبی این نرم‌افزار این بود که عمر استفاده از کامپیوترهای قدیمی را بیشتر می‌کرد.

این هفته مشخص شد که گوگل Neverware را خریداری کرده است و برنامه دارد اپلیکیشن CloudReady را به بخش رسمی سیستم‌عامل کروم تبدیل کند. گوگل در آینده به پشتیبانی از CloudReady ادامه خواهد داد و هیچ تغییری در پشتیبانی از این نرم‌افزار ایجاد نمی‌شود. همچنین مشخص شده است که کسب‌وکار CloudReady مانند گذشته ادامه پیدا می‌کند.

نسخه Home این نرم‌افزار بدون تغییر باقی می‌ماند و Neverware همچنان از مراکز آموزشی و تجاری پشتیبانی خواهد کرد. در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای تغییر در قیمت‌های این سرویس اعلام نشده است و گوگل لایسنس‌های چندساله آن را معتبر می‌داند.

این خرید گوگل یک حرکت کاملا منطقی به نظر می‌رسد و کاربران CloudReady هم از آن استقبال می‌کنند. تا قبل از این شاید تنها نقطه‌ضعف این اپلیکیشن عدم پشتیبانی گوگل بود و کاربران آن نمی‌توانستند اپلیکیشن‌های اندروید را روی سیستم خود نصب کنند. با این خرید، کاربران CloudReady می‌توانند به اپلیکیشن‌های اندروید هم دسترسی داشته بانشد.

منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید