آخرین به‌روزرسانی فلش منتشر شد

آخرین به‌روزرسانی فلش منتشر شد

ادوبی فلش که روزی قهرمان انیمیشن‌های تحت وب بود و اکنون به دشمن سرسخت امنیت تبدیل شده است، برای آخرین بار به‌روزرسانی شد.

فلش که در سال‌های نه‌چندان دور بسیار محبوب بود، اکنون به نقطه‌ضعف امنیتی بسیاری از سیستم‌ها و محلی برای حمله بدافزارها تبدیل شده است. چنین مسائلی باعث شد تا چند هفته دیگر شاهد تعطیل شدن فلش باشیم؛ در تاریخ ۳۱ دسامبر (۱۱ دی) ادوبی با فلش خداحافظی می‌کند.

بااین‌حال ادوبی آخرین به‌روزرسانی فلش را منتشر کرد با این اقدام از توسعه‌دهندگان و کاربرانی که از فلش استفاده می‌کردند تشکر کرد. به گفته ادوبی، این شرکت به نقش فلش در خلق انیمیشن‌، مضامین تعاملی و خلق محتوای ویدیویی و صوتی در اینترنت اقتخار می‌کند.

ادوبی پشتیبانی از فلش را در تاریخ ۳۱ دسامبر پایان می‌دهد و پخش محتوا توسط فلش پلیر از تاریخ ۱۲ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۳ دی) پایان خواهد یافت. این شرکت به شکل جدی به کاربران خود پیشنهاد می‌کند که پس از این تاریخ فلش را ازسیستم خود حذف کنند.

بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که مایکروسافت در حال عرضه به‌روزرسانی جدیدی برای ویندوز ۱۰ است که به واسطه آن، فلش از کامپیوتر کاربران حذف و پخش محتوا در فلش پلیر متوقف می‌شود.

منبع mspoweruser
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده