گوگل: حافظه‌ی ذخیره‌سازی نامحدود رایگان، حذف خواهد شد

گوگل: حافظه‌ی ذخیره‌سازی نامحدود رایگان، حذف خواهد شد

گوگل به‌زودی قابلیت ذخیره‌سازی نامحدود تصاویر را ازبین می‌برد و اشتراگ گوگل وان را جایگزین آن می‌کند.

بر اساس اطلاعات منتشرشده، گوگل قصد دارد از ۱۱ خرداد سال آینده، فضای ذخیره‌سازی نامحدود گوگل فوتوز را به اشتراک رایگان ۱۵ گیگابایتی محدود کند و کاربران از این پس برای استفاده از فضای ذخیره‌سازی بیشتر، باید اشتراک گوگل وان (Google One) خریداری کنند.

یکی از مزیّت‌های فضای ذخیره‌سازی گوگل فوتوز (Google Photos) ارائه‌ی فضای نامحدود برای ذخیره‌سازی تصاویر تا کیفیت ۱۶ مگاپیکسل و همچنین ذخیره‌ی ویدئو تا رزولوشن ۱۰۸۰ پیکسل است. درصورتی‌که کاربران بخواهند تصاویر و ویدئوهای خود را با رزولوشن بالاتر ذخیره کنند گوگل ۱۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان را به آن‌ها ارائه می‌دهد و برای افزایش آن باید اشتراک تهیه کرد. بااین‌حال خبر بد این است که گوگل گزینه‌ی رایگان برای ذخیره‌سازی تصاویر با وضوح‌کم را به‌زودی حذف خواهد کرد و فقط به گزینه‌ی ۱۵ گیگابایتی محدود می‌شود؛ به این نکته نیز باید اشاره کرد که کاربرانی که تا قبل از ۱۱ خرداد اقدام به ذخیره تصاویر کرده‌اند شامل این موضوع نمی‌شوند.

سرویس ذخیره‌سازی گوگل وان

به‌گفته‌ی گوگل، از ۱۱ خرداد محتوای باکیفیت بالا و کیفیت اکسپرس در ذخیره‌سازی حساب گوگل عنوان می‌شود و پس از رسیدن به حداکثر فضای ذخیره‌سازی (۱۵ گیگابایت) می‌توانید در سرویس گوگل وان عضو شوید و اشتراک آن را تهیه کنید. بر اساس تعرفه‌ی گوگل، قیمت اشتراک یک‌ماهه‌ی گوگل وان همراه‌با ۱۰۰ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی از ۱٫۹۹ دلار و حافظه‌ی ۲ ترابایتی به قیمت ۹٫۹۹ دلار دردسترس است. 


منبع ubergizmo

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید