امکان ارسال پیام‌های ناپدیدشونده به واتساپ اضافه شد

چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۳۵
مطالعه 2 دقیقه
امکان مدیریت بهتر حافظه‌ی ذخیره‌سازی و امکان ارسال پیام‌های ناپدیدشونده به واتساپ اضافه شد.
تبلیغات

واتساپ در به‌روزرسانی‌ جدیدش چند ویژگی جدید ارائه داده است تا این پیام‌رسان بتواند با پیام‌رسان‌های دیگر مانند اسلک و تلگرام و دایرکت اینستاگرام بهتر رقابت کند. ازجمله‌ی این ویژگی‌های جدید امکان ارسال پیام‌های ناپدیدشونده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا پیام‌های متنی یا عکس و ویدئوهایی برای هم ارسال کنند که پس از ۷ روز از بین می‌روند.

درکنار این ویژگی، ابزار جدیدی برای مدیریت حافظه‌ی ذخیره‌سازی هم دراختیار کاربران قرار گرفته است. این ابزار جدید باعث می‌شود کاربران بتوانند فایل‌های ذخیره‌شده در واتساپ را بهتر کنترل و آن‌ها را براساس دسته‌های مختلف مانند حجم یا تاریخ از گوشی حذف کنند.

واتساپ اعلام کرده که پیام‌های نادیدشونده فقط در برخی چت‌ها فعال شده است. کاربران می‌توانند مخاطب مدنظرشان را انتخاب کنند و سپس، گزینه ارسال پیام‌های ناپدیدشونده را خاموش یا روشن کنند. تا وقتی این ویژگی فعال باشد، به‌صورت خودکار پیام‌ها از چت پاک می‌شوند. البته احتمال دارد که اگر گزینه‌ی بکاپ گرفتن واتساپ فعال باشد، تصاویر و ویدئوها و برخی فایل‌ها در حافظه‌ی گوشی باقی بمانند.

هم‌اکنون، این ویژگی دراختیار کاربران اندروید و iOS قرار گرفته است ؛ بااین‌حال، برخی کاربران ممکن است هنوز این امکان را دریافت نکرده باشند. برای دریافت این ویژگی جدید باید مدتی صبر کنید. قسمت مدیریت حافظه‌ی ذخیره‌سازی هم ظاهری جدید پیدا کرده است.

در‌حال‌حاضر، واتساپ تمام مدیاها مانند عکس‌ها و ویدئوها و فایل‌های دیگر را در یک پوشه قرار می‌دهد و همه‌ی فایل‌ها را در یک‌جا به‌نمایش در‌می‌آورد؛ اما در آینده فایل‌هایی که بارها فوروارد شده‌اند، در مکانی مجزا نشان داده می‌شوند. ناگفته نماند ویژگی دیگری هم برای نمایش فایل‌هایی با حجم بیشتر از ۵ مگابایت به این پیام‌رسان اضافه می‌شود. این ابزار جدید باعث می‌شود که کاربران راحت‌تر بتوانند حافظه‌ی ذخیره‌سازی گوشی را مدیریت کنند؛ مخصوصا اگر گوشی آن‌ها حافظه داخلی کمی دارد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات