ماشین حساب ویندوز ۱۰ برای لینوکس منتشر شد

ماشین حساب ویندوز ۱۰ برای لینوکس منتشر شد

برنامه‌نویسان با استفاده از پلتفرم Uno موفق شدند ماشین حساب ویندوز ۱۰ را با نام Uno Calculator به لینوکس پورت کنند. از قابلیت‌های این ماشین حساب تبدیل واحد و ارز است.

مایکروسافت سال گذشته نسخه‌ی پیشرفته‌ی اپلیکیشن ماشین حساب (Calculator) ویندوز ۱۰ را متن‌باز (Open Source) کرد و اکنون پس از یک سال به‌لطف پلتفرم یونو (Uno Platform)، ماشین حساب Windows 10 روی لینوکس ظاهر شده است.

پلتفرم Uno ران‌تایم (Runtime) میان‌پلتفرمی ویژه برای زبان‌های برنامه‌نویسی سی شارپ (#C) و XAML محسوب می‌شود. این پلتفرم همچون جاوا (Java) در تلاش است تا اپلیکیشن‌های میان‌پلتفرمی را به اپلیکیشن‌هایی تبدیل کند که روی تمامی پلتفرم‌های مقصد بدون مشکل اجرا شوند و همچون اپلیکیشن‌های سنتی آن پلتفرم به‌نظر برسند. 

در سیستم‌عامل لینوکس، به‌منظور طراحی رابط کاربری اپلیکیشن‌های مبتنی‌بر پلتفرم Uno و یکپارچه‌سازی آن با دسکتاپ اوبونتو (Ubuntu) با فریم معمولی GTK، از موتور رندرینگ Skia استفاده می‌کنند. این اپلیکیشن‌ها با بهره‌گیری از پروژه‌ی مونو (Mono Project) ساخته می‌شوند.

اسکرین شات اوبونتو / Ubuntu با نسخه لینوکس ماشین حساب ویندوز ۱۰ / Uno Calculator

ماشین حساب ویندوز ۱۰ روی فروشگاه آنلاین Snap Store با نام Uno Calculator آپلود شده است تا از مشکلات مربوط به کپی‌رایت جلوگیری شود. Uno Calculator ماشین حساب استاندارد و ماشین حساب علمی و ماشین حساب مخصوص برنامه‌نویسان را شامل می‌شود و می‌تواند انواع واحدها و ارزها را به یکدیگر تبدیل کند.

خبرگزاری OMGUbuntu می‌گوید ماشین حساب ویندوز ۱۰ از ماشین حساب سنتی گنوم (GNOME) بهتر است و دلیل اصلی‌اش به پشتیبانی ماشین حساب ویندوز ۱۰ از تبدیل واحدهای بیشتر برمی‌گردد. نسخه‌ی لینوکس ماشین حساب ویندوز ۱۰ را می‌توانید از اینجا دانلود کنید. 

منبع mspoweruser
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده