ساخت لنزهای سازگار با حسگر لایدار در جدیدترین به‌روزرسانی Snapchat

ساخت لنزهای سازگار با حسگر لایدار در جدیدترین به‌روزرسانی Snapchat

توسعه‌دهندگان اسنپ‌چت به کاربران این نرم‌افزار امکان می‌دهند لنزهایی سازگار با حسگر لایدار آیفون ۱۲ بسازند.

چند روز پیش، اپل در آیفون ۱۲ خود از حسگری بسیار کاربردی به اسم لایدار پرده برداشت که می‌تواند تغییرات زیادی در آینده دوربین‌ها ایجاد کند. پس از معرفی این حسگر، بعضی از توسعه‌دهندگان تصمیم گرفتند که از مزایای سخت‌افزار جدید موجود در آیفون ۱۲ برای بهبود اپلیکیشن‌های خود استفاده کند. امروز اسنپ‌چت نسخه‌ی جدید Lens Studio را رونمایی کرد که به طراحان اجاره می‌دهد لنزهای اختصاصی خود را برای کارکردن با حسگر لایدار در آیفون ۱۲ پرو تولید کنند.

نسخه‌ی جدیدی از برنامه اسنپ‌چت به‌طور خلاصه در سخنرانی اکتبر اپل رونمایی شد تا حسگر LiDAR در عمل نشان داده شود. اکنون، این شرکت نحوه‌ی عملکرد ویژگی مذکور را برای صاحبان آیفون ۱۲ پرو به‌تفصیل شرح داده است.

حسگر لیدار در اسنپ چت

به‌طور خلاصه، باید گفت که لایدار با انتشار نور و محاسبه‌ی زمان لازم برای برخورد آن با جسم و بازگشت به حسگر، عمق صحنه را اندازه‌گیری می‌کند. اپل فناوری مذکور را به‌طور کامل این‌گونه شرح می‌دهد:

حسگر لایدار با محاسبه‌ی زمان رفت‌و‌برگشت نور نامرئی ساطع‌شده از دستگاه به سوژه،‌ عمق مطلق (Absolute Depth) را به‌دست می‌آورد. لایدار با فریم‌ورک‌هایی از iOS 14 کار می‌کند که به عمق مرتبط هستند تا بتواند داده‌هایی با وضوح چشمگیر در کل میدان دید دوربین ایجاد کند. پرتوهایی که دائما در حال ساطع‌شدن هستند، عمق صحنه را اندازه‌گیری و با تغییر زاویه‌ی دید نقشه را اصلاح می‌کنند. سرعت هرکدام از این پرتوهای نامرئی هنگام ساطع‌شدن تنها چند نانوثانیه است.

این ویژگی به اپلیکیشن‌هایی که از واقعیت افزوده برای نشان‌دادن عناصر مجازی در دنیای واقعی استفاده می‌کنند، اجازه می‌دهد این کار را به دقیق‌ترین حالت ممکن انجام دهند؛ زیرا اکنون گوشی‌های آیفون دقیقا می‌دانند که در هر فضا هر وسیله کجا قرار گرفته و اندازه‌ی واقعی آن چقدر است. اسنپ‌چت لنزهایی اختصاصی را به کاربرانش ارائه می‌دهد که می‌توانند با کمک دوربین گوشی آیفون ۱۲ پرو، هزاران سوژه‌ی واقعیت افزوده را در لحظه رندر کنند.

ایتان پلیپسکی، یکی از مدیران بخش پتلفرم دوربین اسنپ گفت:

اضافه‌شدن حسگر لایدار به آیفون ۱۲ پرو، سطح جدیدی از خلاقیت را به فناوری واقعیت افزوده اضافه خواهد کرد. خوشحالیم که با همکاری اپل می‌توانیم این فناوری پیشرفته را به انجمن Lens Creator خود بیاوریم.

شرکت مذکور امروز نسخه‌ی به‌روزرسانی‌شده‌ی Lens Studio 3.2 را منتشر می‌کند. این به‌روزرسانی به طراحانی که به دوربین آیفون ۱۲ پرو و آیپد پرو ۲۰۲۰ دسترسی دارند، امکان می‌دهد لنزهای سازگار با حسگر لایدار تولید کنند. کاربران می‌توانند این نسخه‌ی جدید را از وب‌سایت اسنپ‌چت دانلود و نصب کنند.

منبع clubic
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده