نایت مود به اپلیکیشن Camera Go گوگل می‌آید

چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۵
مطالعه 3 دقیقه
قابلیت Night Mode که امکان ثبت تصاویر باکیفیت را در محیط‌های کم‌نور ارائه می‌دهد، به Camera Go می‌آید.
تبلیغات

گوگل در گوشی‌های سری پیکسل نشان داده است که با اتکا بر نرم‌افزار می‌تواند کیفیت تصاویر خروجی را به‌شکلی محسوس بهبود بخشد و این گفته به‌طور ویژه برای تصویربرداری در محیط‌های کم‌نور صدق می‌کند. پیکسل‌های گوگل با استفاده از هوش مصنوعی، تصاویر شبانه‌ی بسیار خوبی می‌گیرند. گوگل در اقدامی جدید به‌منظور ارائه‌ی شماری از قابلیت‌های هوش مصنوعی خود اعلام کرده است اپلیکیشن کمرا گو (Google Camera Go) را به‌روزرسانی می‌کند؛ کمرا گو برای گوشی‌های رده‌پایینی نظیر نوکیا ۱٫۳ توانسته قابلیت‌های بسیار خوبی در زمینه‌ی عکاسی ارائه دهد.

 کمرا گو نخستین بار به‌هنگام عرضه‌ی گوشی نوکیا ۱٫۳ معرفی و منتشر شد. در گوشی‌های پایین‌رده، کمرا گو به‌صورت پیش‌فرض به‌عنوان اپلیکیشن دوربین اندروید نصب شده است. کمرا گو نسخه‌ی ساده‌شده‌ی اپلیکیشن گوگل کمرا (که در پیکسل‌ها به‌کار رفته است) محسوب می‌شود و می‌تواند تجربه‌ی عکاسی با پایین‌رده‌ها را بهبود بخشد. کمرا گو برای دستگاه‌هایی که دارای یک گیگابایت یا کمتر از حافظه‌ی رم هستند بهینه‌سازی شده؛ گوشی‌های این‌چنینی برای بازارهای نوظهور اهمیت ویژه‌ای دارند. 

اپلیکیشن کمرا گو از مدت‌ها پیش به قابلیت‌های جالبی همچون حالت پرتره مجهز شده، بااین‌حال هرگز نمی‌توانست تضمین دهد تصاویری که در شب ثبت می‌شوند کیفیت قابل‌قبول داشته باشند. اهالی مانتین‌ویو اعلام کردند قابلیت مستقل نایت مود (Night Mode) را به کمرا گو اضافه می‌کنند تا گوشی‌های پایین‌رده با وجود داشتن سخت‌افزار ضعیف، تصاویری مناسب در محیط‌های کم‌نور ثبت کنند.

حالت نایت سایت (Night Sight) که مخصوص گوشی‌های سری پیکسل است، در بین اکثر کارشناسان به‌عنوان بهترین حالت عکسبرداری شبانه در گوشی‌های هوشمند شناخته می‌شود. نایت مود در کمرا گو می‌تواند قابلیت‌های نایت سایت را تا حدی دردسترس دارندگان گوشی‌های پایین‌رده‌ی اندرویدی قرار دهد. البته قطعا بین نایت مود کمرا گو با نایت سایت گوشی‌های پیکسل تفاوت‌های بسیار زیادی وجود دارد. 

نوکیا 1.3 با کمرا گو / Camera Go حالت نایت مود

قابلیت نایت مود کمرا گو تا حد زیادی همچون نایت سایت کار می‌کند. گوگل می‌گوید همین‌که دکمه‌ی شاتر را فشار دادید، اپلیکیشن کمرا گو به‌صورت خودکار چندین عکس هم‌زمان را از صحنه می‌گیرد و آن‌ها را ترکیب می‌کند تا تصویر نهایی واضح‌تر به‌نظر برسد و جزئیات بیشتری در آن نمایان باشند. به‌علاوه به‌هنگام استفاده از نایت مود نیازی نیست که تغییری در تنظیمات دوربین گوشی اعمال کنید.

در بخشی از بیانیه‌ی گوگل می‌خوانیم: «دارندگان گوشی‌های مجهز به کمرا گو از این پس می‌توانند حتی در محیط‌های کم‌نور نظیر محیط‌های داخلی یا فضاهای باز در شب، تصاویر باکیفیت‌تری با روشنایی بیشتر و رنگ‌های دقیق‌تر ثبت کنند. کاربران می‌توانند از نایت مود به‌عنوان جایگزینی برای فلاش دوربین گوشی بهره بگیرند و بدون نیاز به تغییر تنظیمات دوربین، تصاویری عالی ثبت کنند».

جوریس ون منز، مدیر محصول طرح Next Billion Users گوگل، می‌گوید: «ما می‌خواهیم به افرادی که دارنده‌ی گوشی‌های پایین‌رده هستند امکان دهیم تصاویری با کیقیت بالا ثبت کنند. برای بسیاری از افراد،‌ ثبت لحظات در محیط‌های کم‌نور همچون آزمون و خطا است. ثبت کردن تصاویر در محیط‌های کم‌نور نیازمند این است که کاربر تغییراتی پیچیده در بخش تنظیمات اعمال کند. با نایت مود در نوکیا ۱٫۳ و دیگر دستگاه‌ها، ثبت کردن خاطرات و گرفتن عکس‌های عالی برای همه‌ی کاربران ساده‌تر خواهد بود». 

هنگامی که نایت مود برای گمرا گو دردسترس قرار بگیرد، صاحبان نوکیا ۱٫۳ در ۲۷ کشور دنیا خواهند توانست اپلیکیشن پیش‌فرض دوربین گوشی خود را به نسخه‌ی جدید به‌روزرسانی کنند تا امکان ثبت تصاویر باکیفیت‌تر در شب برای‌شان فراهم شود. گوگل گفته است که قصد دارد قابلیت موربحث را در ماه‌های پیش رو برای دستگاه‌های دیگر نیز منتشر کند. 

دیدگاه شما کاربران زومیت در این زمینه چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات