قابلیت زیرنویس خودکار به ویدیوهای IGTV اینستاگرام اضافه شد

قابلیت زیرنویس خودکار به ویدیوهای IGTV اینستاگرام اضافه شد

اینستاگرام در جدیدترین به‌روز‌رسانی خود قابلیت جدیدی عرضه کرده که به کمک آن می‌توان ویدیوهای IGTV را با زیرنویس خودکار تماشا کرد.

اضافه شدن زیرنویس خودکار توسط هوش مصنوعی قدرتمند در ویدیوهای IGTV اینستاگرام، گام جدید اینستاگرام برای بهبود تجربه کاربری این شبکه اجتماعی است. بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت و سلامت،‌ بیشتر از ۴۰۰ میلیون افراد در دنیا از ناشنوایی یا کم‌شنوایی رنج می‌برند و اینستاگرام در بیانیه‌ای اعلام کرده است که یکی از دلایل اصلی دردسترس قرار دادن این ویژگی، بهخاطر افراد کم‌‌شنوا است و قصد دارد که اینستاگرام را به محیطی قابل تعامل‌تر برای آن‌ها تبدیل کند.

البته این ویژگی برای کاربران عادی هم می‌تواند کاملا مورد استفاده باشد؛ این ویژگی در چند صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حالت اول، اگر صدای دستگاه شما قطع باشد، زیرنویس به‌صورت خودکار به آن اضافه خواهد شد و به‌صورت دستی و استفاده از تنظیمات ویدئو هم می‌توانید از این قابلیت استفاده کنید. این ویژگی در ۱۶ زبان مختلف دردسترس کاربران قرار می‌گیرد. 

شرکت مادر اینستاگرام‌ یعنی فیسبوک در ماه اخیر چندین قابلیت جدید به پلتفرم خود اضافه کرده است و تمامی این قابلیت‌ها در محوریت ایجاد دسترسی بهتر برای افراد با ناتوانی ذهنی یا فیزیکی است و این توجه به خاطر ده‌سالگی کارزار تکریم افراد معلول است که در کشور آمریکا برگزار می‌شود. حال با اضافه‌شدن این قابلیت به اینستاگرام، درکنار ایجاد محیط کاربری بهتر برای افراد با معلولیت شنوایی، قطعا این قابلیت موردپسند خیلی از کاربران این شبکه اجتماعی خواهد بود.

منبع CNET

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید