نسخه iOS گوگل فوتوز به قابلیت‌های جدیدی مجهز شد

سه‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
به‌روزرسانی جدید گوگل فوتوز در سیستم‌عامل iOS امکانات جدیدی به این اپلیکیشن برای ویرایش ویدئو اضافه می‌کند. قابلیت‌های جدید احتمالا به‌زودی به نسخه‌ی اندروید هم می‌آیند.

گوگل با انتشار بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که نسخه‌ی iOS اپلیکیشن گوگل فوتوز (Google Photos) به‌تازگی به‌روزرسانی جدیدی دریافت کرده است. در نسخه‌ی جدید گوگل فوتوز iOS شاهد اعمال تغییراتی در ابزار ویرایش ویدئو هستیم. از این پس کاربران نسخه‌ی iOS این اپلیکیشن می‌توانند با برش دادن ویدئوهای مدنظر خود، ابعاد آن‌ها را تغییر دهند. همچنین قابلیت‌های دیگری نظیر امکان اضافه کردن فیلتر، کراپ کردن ویدئو و اعمال تغییراتی نظیر تنظیم اکسپوژر، کنتراست و اشباع رنگ، در نسخه‌ی جدید گوگل فوتوز دردسترس کاربران iOS قرار گرفته است.

قابلیت‌های جدید ابزار ویرایش ویدئو در گوگل فوتوز، عملکردی شبیه به قابلیت‌های فعلی ابزار ویرایش تصویر دارند. بدین ترتیب کافی است هنگام مشاهده‌ی ویدئو، به‌سادگی روی گزینه‌ی Edit ضربه بزنید تا وارد محیط جدیدی بشوید که ابزار ویرایش ویدئو در آن وجود دارد. در این بخش افزون‌بر گزینه‌ی Export Frame، تب‌های جدیدی مشاهده خواهید کرد.

گوگل فوتوز میزبان تنوع مناسبی از فیلترها برای اعمال روی ویدئو شده است. یکی از بخش‌های جدید، فیلتر Auto است که می‌تواند به‌شکلی هوشمندانه تنظیمات ویدئو  را تغییر دهد. گوگل فوتوز گزینه‌هایی برای تنظیم دستی ویدئو نیز ارائه می‌دهد که همه‌ی آن‌ها در قالب منوهایی جداگانه دردسترس قرار می‌گیرند. منوی Light مواردی همچون اکسپوژر، کنتراست، سفیدی‌ها، هایلایت‌ها، سایه‌ها، سیاهی‌ها و... را شامل می‌شود. منوی Color شامل مواردی مثل تنظیم اشباع رنگ و گرمی و رنگ پوست است.

منوی کراپ در گوگل فوتوز از این پس میزبان گزینه‌های بیشتری است. این گزینه‌های جدید به‌طور ویژه مخصوص کسانی هستند که می‌خواهند ویدئوهایشان را برای به‌اشتراک‌گذاری در پلتفرم‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام بهینه‌سازی کنند. ابزار ویرایش جدید همچنان کراپ‌های پیشین نظیر ۱۶:۹ و ۴:۳ و ۳:۲ و مربعی را ارائه می‌دهد و شما را قادر می‌سازد فریم ویدئو را به هر نسبتی که می‌خواهید تبدیل کنید.

قابلیت‌های جدید گوگل فوتوز به کاربران امکان می‌دهند بیشتر از قبل روی تتظیمات مختلف ویدئو کنترل داشته باشند. پیش‌تر کاربران صرفا به برخی قابلیت‌های پایه‌ای نظیر لرزش‌گیری، چرخش و تنظیم زمان آغاز و توقف دسترسی داشتند. کاربران نسخه‌ی اندرویدی گوگل فوتوز هنوز هم به این قابلیت‌ها دسترسی دارند و به‌روزرسانی جدید فعلا برای کاربران iOS دردسترس قرار گرفته است. 

قابلیت‌های جدید iOS به‌احتمال زیاد به‌زودی به نسخه‌ی اندروید هم راه پیدا خواهند کرد؛ زیرا آن‌طور که رسانه‌ی 9to5Google می‌گوید پیش‌تر این گزینه‌های جدید در ابزار ویرایش ویدئوی نسخه‌ی آزمایشی گوگل فوتوز برای اندروید دیده شده‌اند. بااین‌حال فعلا مشخص نیست که به‌روزرسانی جدید گوگل فوتوز در چه تاریخی برای اندروید منتشر می‌شود. با درنظرگرفتن این حقیقت که ابزارهای جدید به نسخه‌ی iOS اضافه شده‌اند، انتظار داریم به‌روزرسانی جدید در آینده‌ای نزدیک روی اندروید نیز دردسترس قرار بگیرد.

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود