گیت‌هاب نقشه راه خود را به‌صورت عمومی در اختیار کاربران گذاشت

چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵
مطالعه 2 دقیقه
گیت هاب در رویکردی جدید، نقشه‌ی راه خود را به‌صورت عمومی منتشر کرد تا کاربران از زمان عرضه‌ی قابلیت‌های جدید اطلاع داشته باشند.

گیت هاب اعلام کرد که از این پس، نقشه‌ی راهی را به‌صورت عمومی منتشر می‌کند. هدف از انتشار عمومی، اطلاع‌رسانی به کاربران درباره‌ی قابلیت‌ها و امکانات جدید نسخه‌های گوناگون مخزن کد گیت‌هاب و محصولاتی همچون GitHub Actions، اپلیکیشن موبایلی و ابزارهای امنیتی شرکت است.

شانکو نیوگی، معاون ارشد بخش محصول گیت‌هاب درباره‌ی تصمیم جدید شرکت گفت: «ما تلاش می‌کنیم راهکاری به کاربران ارائه شود تا از رخدادهای آینده‌ اطلاع داشته باشند. همچنین آن‌ها امکان پیدا می‌کنند تا در بحث و گفت‌وگو پیرامون رخدادها و قابلیت‌های جدید مشارکت کرده و با ارسال بازخورد، با ما همکاری کنند».

خبر مهم پیرامون گیت‌‌هاب، کسب‌وکار تجاری و بخش اینترپرایز آن‌ها است. ازطرفی تصمیم جدید شرکت در حالی گرفته می‌شود که نیاز کاربران به اطلاع داشتن پیرامون قابلیت‌های آتی روز‌به‌روز افزایش پیدا می‌کند. تا پیش از این گیت‌هاب اطلاعات مشابه را به‌صورت مستقیم به تعداد محدودی از مشتریان بزرگ خود ارائه می‌کرد. اکنون همان اطلاعات، برای عموم دردسترس خواهد بود. نیوگی اعتقاد دارد با رویکرد جدید، گیت‌هاب در رویکردی توسعه پیدا می‌کند که شبیه به توسعه‌ی نرم‌افزارهای دیگر در داخل گیت‌هاب است.

قطعا هیچ‌جایی بهتر از یک مخزن گیت‌هاب برای انتشار نقشه‌ی راه عمومی این سرویس نیست. تمامی المان‌های توسعه‌‌ای در مخزن مذکور با برچسب‌هایی مرتبط با قابلیت نهایی، محصول تحت تأثیر و مرحله‌ی توسعه، علامت‌گذاری می‌شوند. گیت‌هاب تصمیم دارد تا با گذشت زمان، به هر آیتم موجود در نقشه‌ی راه، المان‌هایی را اضافه کند. به‌عنوان مثال شاید اسکرین‌شات‌هایی از مراحل توسعه به هر آیتم اضافه شود. شرکت همچنین با استفاده از محصول جدید اختصاصی خود، Discussion، به کاربران امکان می‌دهد تا پیرامون مراحل توسعه و اهداف، بازخورد ارائه کنند.

نقشه‌ی راه عمومی گیت‌هاب در نسخه‌ی موجود ظاهرا برای یک سال آینده طراحی شده است. نیوگی می‌گوید شرکت فعلا برنامه‌ای برای ارائه‌ی جزئیات پیرامون برنامه‌های بلندمدت، مثلا پنج تا ۶ سال آینده، ندارد. او می‌گوید زمانی‌که برنامه‌ها در آینده‌ای ملموس‌تر به برنامه‌ی توسعه اضافه شوند، در نقشه‌ی راه عمومی هم نمایش داده خواهند شد. کاربران می‌توانند از این لینک به نقشه‌ی راه عمومی گیت‌هاب دسترسی داشته باشند و حتی ارسال اعلان در زمان ایجاد تغییر در نقشه‌ی راه را هم فعال کنند.

مطالب مشابه

نظرات