۵ ویژگی جدید به اپلیکیشن Messages اندروید افزوده شد

۵ ویژگی جدید به اپلیکیشن Messages اندروید افزوده شد
گوگل اعلام کرد پنج ویژگی‌ جدید اسمارت ریپلای، تماس ویدئویی و صوتی، استیکرهای پیشنهادی و ویرایش عکس را به اپلیکیشن Messages اضافه کرده است.

اخیرا، گوگل از اعمال تغییرات جدید در اپلیکیشن Messages خبر داد. چند ماه اخیر، شیوه‌ی ارتباطات تحول زیادی داشته است. پیام‌رسان‌ها، قابلیت‌های متنوعی برای برقراری ارتباط دراختیار کاربران گذاشته‌اند و با شیوع ویروس کرونا، بسیاری از افراد ازطریق آن‌ها باهم گفت‌وگو می‌کنند. دراین‌میان، گوگل با افزودن پنج ویژگی جدید به اپلیکیشن Message، امکانات بیشتر و تجربه‌ی متنوع‌تری از این پیام‌رسان را دراختیار کاربرانش گذاشته است. باید گفت که دو ویژگی‌ اول، در تلفن‌های سازگار با RCS اجرا می‌شوند.

۱- استیکرهای بازخورد

یکی از ویژگی‌هایی که به Messages افزوده شده، استیکرهای واکنشی است که پس از دریافت عکس و ویدئو و پیام می‌توانید فورا عکس‌العمل خود را نشان دهید. به‌این‌ترتیب که با نگه‌داشتن انگشت روی پیام ارسال‌شده در اپلیکیشن Messages، استیکرهای انیمیشنی برای واکنش نشان‌دادن ظاهر می‌شوند. این استیکرها واکنش‌هایی مانند لایک، خنده، ناراحت و عصبی را شامل می‌شوند.

گوگل، قابلیت واکنش‌‌نشان‌دادن را دیرتر از پیام‌رسان‌های دیگر دراختیار کاربرانش قرار داده است. فیسبوک، یکی از اولین شرکت‌هایی بود که در سال ۲۰۱۶ ویژگی واکنش با استیکر را عرضه کرد. این شرکت، همین ویژگی را سال بعد برای پیام‌رسان iMessage آزمایش و اعمال کرد.

استیکر بازخورد برای اپلیکیشن Messages

۲- اسمارت ریپلای

ویژگی جدید اسمارت ریپلای، استیکرهای پیشنهادی به کاربر نشان می‌دهد. اگر ویژگی اسمارت ریپلای را روشن کنید، استیکرها به‌صورت خودکار درحین چت‌کردن ظاهر می‌شوند و نیازی به جست‌وجوی استیکر برای پاسخ‌دادن نیست. فعلا این استیکرها انگلیسی هستند.

۳- شخصی‌سازی عکس‌ها

با استفاده از ویرایشگر رسانه در Messages، می‌توانید عکس‌هایتان را ویرایش و درحین مکالمه ارسال کنید. به‌این‌منظور، با دوربین گوشی عکسی بگیرید و قبل از ارسال، متنی روی آن بنویسید یا با ابزارهای ویرایشگر، تصویری روی آن بکشید.

۴- ارسال پیام صوتی

پیام‌های صوتی، بهترین روش برای برقراری ارتباط هستند؛ به‌خصوص مواقعی که نیاز به ارسال پاسخ کوتاه نباشد. اگر تمایل ندارید به‌صورت متنی گفت‌وگو کنید، پیام‌های صوتی گزینه‌ی خوبی هستند. اپلیکیشن Messages، دکمه‌ی اختصاصی برای ارسال پیام صوتی گذاشته است و با نگه‌داشتن آن می‌توان صدا را ضبط و ارسال کرد.

۵- برقراری تماس‌های ویدئویی

گوگل برای ویژگی جدید برقراری تماس ویدئویی، Google Duo را در Messages ادغام کرده است. برای برقراری تماس ویدئویی، دکمه‌ی اختصاص‌یافته در گوشه‌ی سمت راست بالای اپلیکیشن را فشار دهید و با آشنایان تماس‌ چهره‌به‌چهره برقرار کنید.

 

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده