پس از آپلود مکرر یک تصویر در اینستاگرام چه اتفاقی برای آن رخ می‌دهد؟

پس از آپلود مکرر یک تصویر در اینستاگرام چه اتفاقی برای آن رخ می‌دهد؟

تمامی شبکه‌های اجتماعی از شیوه‌های مختلفی برای بهینه‌سازی اطلاعات و کاهش حجم اطلاعات استفاده می‌کنند؛ اما این بهینه‌سازی در اینستاگرام تا کجا پیش می‌رود؟

یکی از عکاسان به‌نام جانیک انترومونت تصویر پرتره‌ای از خود ثبت و سپس آن را در اینستاگرام آپلودکرد. پس‌از‌آن، عکس را دانلود و مجدد روی این شبکه‌ی اجتماعی به‌اشتراک‌ گذاشت. او این کار را ۳۰۰ بار تکرار کرد تا به الگوریتم‌های بهینه‌سازی استفاده‌شده در اینستاگرام پی برد. جانیک در‌این‌باره می‌نویسد:

بی‌کیفیت‌شدن تصاویر و ازبین‌رفتن آن‌ها پیامد استفاده‌ی مداوم از الگوریتم‌های فشرده‌سازی است؛ اما درپایان چه چیزی از اطلاعات شما باقی می‌ماند؟ به‌جای ثبت چهره‌ها و تصاویری که از قبل موجود هستند، چهره‌هایی پدید می‌آیند که هرگز وجود خارجی نداشته‌اند. اطلاعات ما به‌اندازه‌ای تغییر داده می‌شود که دیگر شبیه به حالت اولیه‌ی خود نیست.

تصویر زیر عکس اصلی است که انترومونت اولین‌بار روی اینستاگرام آپلود کرد:

بهینه سازی اینستاگرام

این تصویر پس از ۸۰ بار آپلود مجدد به‌شکل زیر درآمد:

بهینه سازی اینستاگرام

تصویر زیر پس از ۳۴۰ بار آپلود این‌چنین شد:

بهینه سازی اینستاگرام

او در گفت‌وگو با پتاپیسکل دراین‌زمینه گفت:

این پروژه در بخش‌های متعددی به من مرتبط است: پردازش اطلاعات ما، چه به‌صورت آنلاین و چه به‌صورت آفلاین و حجم زیادی از تصاویر و اینکه چطور استفاده نادرست از رسانه‌ها، ظاهر ما را تحت‌تأثیر قرار داده است.

هنرمندی دیگر به‌نام Pete Ashton آزمایش مشابهی در سال ۲۰۱۵ برای یکی از عکس‌های خود در اینستاگرام انجام داد. او این آزمایش را ۹۰ بار تکرار کرد و شاهد نتیجه‌ی متفاوتی درمقایسه‌با نتیجه‌ی آزمایش جانیک انترومونت بود. شاید این اتفاق به‌دلیل تغییرات در الگوریتم‌های بهینه‌سازی استفاده‌شده در اینستاگرام باشد که باعث به‌وجود‌آمدن تصاویری با الگوهای متفاوت شده است.

بهینه سازی اینستاگرام

دیدگاه شما درباره‌ی این موضوع چیست؟

منبع petapixel
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده