آپدیت اندروید 10 برای گوشی‌های هوشمند نوکیا منتشر می‌شوند

جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۷
مطالعه 2 دقیقه
هنوز ساعاتی از اعلام نام و مشخصات اصلی نسخه‌ی بعدی اندروید توسط گوگل نگذشته است که نوکیا  خبر از به‌روز رسانی محصولاتش به اندروید ۱۰ ظرف یک بازه زمانی چندماهه می‌دهد.

 پس از دراختیار گرفتن نام تجاری نوکیا توسط شرکت اچ ام دی گلوبال (HMD Global)، این شرکت سابقه‌ی بسیار درخشانی در به‌روزرسانی گوشی‌های هوشمند از خود بجای گذاشته است و امروز در ادامه‌ی همین مسیر، اقدام به اطلاع‌رسانی درباره نقشه‌ی راه به‌روزرسانی محصولاتش به اندروید ۱۰ کرد.

این به‌روزرسانی‌ها شامل ۱۷ گوشی هوشمند این شرکت است که از فصل چهارم ۲۰۱۹ [اوایل پائیز ۹۸] با نوکیا ۷٫۱، ۸٫۱ و ۹ آغاز شده و مصادف با آغاز سال ۲۰۲۰ میلادی، نوکیا ۶٫۱، ۶٫۱ پلاس و ۷ پلاس نیز به اندروید ۱۰ به‌روزرسانی خواهند شد. در ادامه‌ی سه‌ماهه اول سال میلادی ۲۰۲۰ [تقریباً زمستان ۹۸] نوبت به گوشی‌های نوکیا ۲٫۲، ۳٫۲، ۴٫۲، ۳٫۱ پلاس، ۱ پلاس و ۸ سیروکو خواهد رسید و نهایتاً در سه‌ماهه دوم سال میلادی آینده [بهار ۹۹] نوکیا ۲٫۱، ۳٫۱، ۵٫۱ و ۱ نیز به اندروید ۱۰ ارتقاء پیدا خواهند کرد.

گوشی‌های هوشمند این لیست بخش بزرگی از محصولات این شرکت را شامل می‌شود که به‌روزرسانی همگی صرفاً ظرف چند ماه تأیید شده است. آقای یوهو سارویکاس، مسئول ارشد محصولات اچ ام دی یادآوری می‌کند:

نقشه راه نوکیا برای به‌روزرسانی به اندروید ۱۰

همین چندوقت پیش بود که شرکت اچ ام دی گلوبال خبر از تمدید یکساله‌ی به‌روزرسانی امنیتی برای سری اول گوشی‌های اندرویدی خود داد. البته مشخص است که این به‌روزرسانی‌ها شامل ارتقاء به اندروید ۱۰ نخواهند بود، اما آن‌ها موفق شده‌اند تا تمامی این گوشی‌ها را به استثنای نوکیا ۲ به اندروید پای (۹) ارتقاء بدهند.

مطالب مشابه

نظرات