مایکروسافت آنتی ویروس دیفندر را برای مک منتشر کرد

جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
مطالعه 1 دقیقه
مایکروسافت روز گذشته نسخه‌ای از آنتی‌ویروس ویندوز دیفندر را برای سیستم‌عامل macOS منتشر کرد. البته مایکروسافت نام این نرم‌افزار را تغییر داده است.
تبلیغات

مایکروسافت روز گذشته‌ نسخه‌ای جدید از آنتی‌ویروس خود را که با نام ویندوز دیفندر شناخته می‌شود برای سیستم‌عامل macOS منتشر کرد. مایکروسافت نام این آنتی‌ویروس را که با عنوان Windows Defender Advanced Threat Protection شناخته می‌شد با تغییر نام به Microsoft Defender Advanced Threat Protection تغییر داده است. مایکروسافت اعلام کرده که با استفاده از این نرم‌افزار کاربران قادر خواهند بود تا رایانه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل macOS را دربرابر انواع ویروس‌ها و خطرات احتمالی با بهره‌گیری از اسکن سریع یا اسکن کامل سیستم محافظت کنند. 

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که نسخه‌ی محدودی از این آنتی‌ویروس برای کسب‌وکارهایی در دسترس خواهد بود که از ترکیب کامپیوترهای ویندوزی و مک در سازوکار خود استفاده می‌کنند. مایکروسافت در این نسخه نیز با بهره‌گیری از قابلیت به‌روزرسانی خودکار، آنتی‌ویروس را همواره به‌روزرسانی نگه می‌دارد. نسخه‌ی macOS دیفندر مایکروسافت برای سیستم‌عامل‌های سیرا، های سیرا و موهاوی در دسترس است. 

البته هنوز مشخص نیست که آیا نسخه‌ی macOS دیفندر مایکروسافت برای کاربران غیرسازمانی نیز در دسترس خواهد بود یا خیر. در حال حاضر آنتی‌ویروس دیفندر به‌صورت یک نرم‌افزار یکپارچه شده با سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ در اختیار کاربران این سیستم‌عامل قرار می‌گیرد و به‌صورت پیش فرض وظیفه‌ی محافظت از سیستم را بر عهده دارد. البته کاربران عادی می‌توانند نسخه‌ای محدود از پیش‌نمایش دیفندر برای مک را دانلود کرده و مورد استفاده قرار دهند. 

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات