مایکروسافت سهم درآمد بیشتری به برنامه‌نویسان فروشگاه ویندوز تخصیص می‌دهد

مایکروسافت سهم درآمد بیشتری به برنامه‌نویسان فروشگاه ویندوز تخصیص می‌دهد

مایکروسافت سیاست‌های فروشگاه ویندوز را تغییر داده و می‌خواهد سهم توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری را از فروش نرم‌افزارهای‌شان در بستر این فروشگاه تا ۹۵ درصد افزایش دهد.

مایکروسافت سیاست‌های فروشگاه ویندوز خود را به‌روزرسانی کرده و قرار است سهم درآمد بیشتری برای توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری در نظر بگیرد. بنابر آخرین تغییرات ایجادشده در این سیاست‌ها، اکنون توسعه‌دهندگان می‌توانند تا ۹۵ درصد سهم درآمد حاصل از فروش نرم‌افزارهای خود را روی فروشگاه ویندوز از آن خود کنند و پایین‌ترین سهم ممکن از این پس برای این توسعه‌دهندگان ۸۵% خواهد بود.

بنابر سیاست‌های به‌روزرسانی‌شده‌ی شرکت مایکروسافت همه‌ی برنامه‌های کاربردی، به‌استثنای بازی‌ها، سهمِ فروش ۹۵ درصدی برای توسعه‌دهندگان آن نرم‌افزار در بر خواهد داشت و برای خرید درون‌برنامه‌ای نیز سهم مشابهی در نظر گرفته شده است.

این ساختار درآمدی در تمامی پلتفرم‌های ویندوز ۱۰،  ویندوز Mixed Reality، سیستم‌عامل ویندوز فون و هاب سرفیس اعمال خواهد شد. البته باید توجه داشت که این سهم درآمد شامل فروش‌های صورت‌گرفته ازطریق کنسول ایکس‌باکس نخواهد شد.

store

در این روش سهم درآمد بستگی به روش انتقال مشتریان به صفحه‌ی فروش نرم‌افزار مورد نظر دارد. چنانچه مشتری ازطریق یک Deep Link به صفحه‌ی فروش آن نرم‌افزار وارد شود، سهم درآمد برای توسعه‌دهنده ۹۵ درصد خواهد بود.  اما چنانچه مایکروسافت کاربران را ازطریق بسترهای تحت تملک خود به صفحه‌ی فروش نرم‌افزار مورد نظر هدایت کند، این سهم در آمد به ۸۵ درصد تقلیل خواهد یافت.

ارقام سهم درآمد یادشده سال گذشته در Build 2018 برای اولین‌ بار ارائه شد و انتظار می‌رفت تا پایان سال ۲۰۱۸ این سیاست‌ها به مرحله اجرا درآید. اگرچه این شیوه‌ی جدید پرداخت با چند ماه تأخیر عملیاتی شده است؛ اما با این وجود تغییرات خوشایندی را برای توسعه‌دهندگان در پی خواهد داشت.

منبع windowscentral
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده