زوم‌اپ: Tinycards؛ یادگیری مطالب با فلش کارت

زوم‌اپ: Tinycards؛ یادگیری مطالب با فلش کارت

اپلیکیشن Tinycards با استفاده از فلش کارت به یادگیری و به‌خاطرسپردن موضوعات مختلف کمک می‌کند.

اکثر افراد Duolingo را با اپلیکیشن آموزش زبان بسیار معروفش می‌شناسند؛ اما آن‌ها اپلیکیشن مفید دیگری نیز دارند که در زوم‌اپ امروز، آن را معرفی می‌کنیم. این اپلیکیشن که Tinycards نام دارد، اپلیکیشن یادگیری مطالب با کمک فلش‌کارت است که خیلی‌ها اعتقاد دارند این روش بسیار مؤثر است. Tinycards کمک می‌کند همیشه کارت‌های خود را به‌همراه داشته باشید و هرزمان که خواستید، مشغول یادگیری شوید. در این اپلیکیشن، می‌توانید فلش‌کارت‌های موضوعات دلخواهتان را یاد بگیرید یا خودتان فلش‌کارت بسازید و اگر خواستید، آن را با دیگران نیز به‌اشتراک بگذارید.

اولین نکته‌ای که پس از نصب Tinycards با آن مواجه می‌شوید، صفحه‌ی ورود است. برای استفاده از برنامه به داشتن حساب کاربری نیازی نیست؛ اما می‌توانید با استفاده از حساب کاربری Duolingo وارد شوید. دراین‌صورت، اطلاعات روند یادگیری و فعالیت‌هایتان ذخیره می‌شود و ازطریق دیگر دستگاه‌ها یا در‌صورت پاک‌کردن اپلیکیشن، به اطلاعاتتان می‌توانید دسترسی داشته باشید. درادامه، چند حساب کاربری، مانند حساب خود Duolingo، به شما برای دنبال‌کردن پیشنهاد داده می‌شود که حداقل یکی از آن‌ها را باید دنبال کنید. البته، این مورد را بعدا می‌توانید از قسمت تنظیمات تغییر دهید. سپس، به صفحه‌ی اصلی منتقل می‌شوید.

Tinycards
Tinycards

طراحی این اپلیکیشن مینیمال و به‌دور از پیچیدگی است. در صفحه‌ی اصلی، کارت‌های موضوعات دلخواه و کارت‌های افرادی که دنبال می‌کنید و کارت‌های محبوب طبقه‌بندی شده‌اند. همچنین از قسمت جست‌وجو در بالای صفحه، دنبال موضوعات مدنظرتان می‌توانید بگردید.

Tinycards
Tinycards

علاوه‌براین، با انتخاب دکمه‌ی «+» در پایین صفحه، می‌توانید خودتان کارت ایجاد کنید و اگر خواستید آن را با دیگران به‌اشتراک بگذارید. قسمت ایجاد کارت به شما امکان می‌دهد تا کاملا تنظیمات کارت‌ها را کنترل کنید. افزون‌براین، می‌توانید انتخاب کنید که کارت‌ها چگونه از شما سؤال کنند.

Tinycards
Tinycards
Tinycards

با انتخاب هر موضوع، به صفحه‌ی آن (شکل راست) منتقل می شوید. هر موضوع سه‌ بخش دارد: درس‌ها و کارت‌ها و کوییز. در قسمت درس‌ها، کارت‌ها به تعدادی درس تقسیم‌ شده‌اند تا با سطح‌بندی، یادگیری آسان‌تر و تأثیرگذارتر شود. همان‌طورکه در تصویر سمت راست مشاهده می‌کنید، در این صفحه میزان پیشروی شما در هر درس نیز مشخص شده است که در طول زمان، از آن کاسته می‌شود تا نشان دهد آن مطلب به مرور نیاز دارد. برای تمرین کلی نیز می‌توانید از دکمه‌ی آبی پایین صفحه استفاده کنید. با انتخاب هر درس کارت‌های جدید نمایش داده می‌شوند و پشت‌‌وروی آن‌ها را می‌توانید ببینید و سپس، در قالب سؤالات چندگزینه‌ای یا تایپ‌کردن پاسخ آزموده شوید.

Tinycards
Tinycards
Tinycards
Tinycards

در بخش کارت‌ها، تمام کارت‌های هر درس قرار دارند و در بخش کوییز نیز، اطلاعات خود را درباره‌ی کل موضوع محک می‌توانید بزنید.

Tinycards
Tinycards

درمجموع، Tinycards اپلیکیشن ساده‌ای است و این موضوع استفاده از آن را برای افراد در سنین مختلف ممکن می‌کند. همچنین، فرایند یادگیری به‌کمک فلش‌کارت در آن به‌خوبی اجرا شده و می‌تواند جایگزین کارت‌های واقعی شود.

پیش‌ازاین از Tinycards استفاده کرده بودید؟ دیدگاه شما درباره‌ی آن چیست؟ دیدگاهتان را با ما و دیگر کاربران زومیت به‌اشتراک بگذارید.

نکات مثبت

  • طراحی ساده
  • امکان ساخت و به‌اشتراک‌گذاری فلش‌کارت‌ها
  • فرایند مناسب یادگیری و مرور کارت‌ها
دانلود اپلیکیشن
منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده