زوم‌اپ؛ Atlas Wallpaper: پس‌زمینه گوشی را با نقشه‌ شهرها خاص کنید

زوم‌اپ؛ Atlas Wallpaper: پس‌زمینه گوشی را با نقشه‌ شهرها خاص کنید

با اپلیکیشن Atlas Wallpaper، نقشه‌ی هر شهری را که دلتان می‌خواهد، به‌عنوان پس‌زمینه‌ی گوشی خود قرار دهید و از جلوه‌ی زیبا وخاصِ آن روی نمایشگرتان لذت ببرید.

این روزها، درک زیبایی‌شناسی افراد تغییرات بسیاری را نسبت به گذشته تجربه کرده است؛ در عصر کنونی، زیبایی در سادگی خلاصه می‌شود. نمود بارز این موضوع را می‌توان در سیستم‌های عامل کنونی یافت. در حالی که سیستم‌های عامل پیشین سعی در استفاده از افکت‌های سه‌بعدی و پر زرق‌وبرق داشتند؛ اما این قضیه اکنون جای خود را به افکت‌های مسطح و ساده داده است.

از طراحی متریال اندروید تا زبان مینیمالِ iOS و سیستم طراحی فلوئنت ویندوز ۱۰، همگی بر این اصل اصرار دارند؛ در همین راستا، سلیقه‌ی کاربران نیز تغییر کرده است و اکنون اگر اپلیکیشنی کارآمد از زبان طراحی قدیمی استفاده کند، قطعاً محکوم به شکست است؛ زیرا اصل بقا در عصر کنونی توسعه‌ی اپلیکیشن، زیبایی ظاهر است.

با این حال، تنها توسعه‌دهندگان نباید خود را با این استاندارد منطبق سازند؛ بلکه کاربران نیز نقش مهمی در زیبایی بیشترِ دستگاه مورداستفاده‌شان ایفا می‌کنند.

صفحه‌ی اصلی هر سیستم‌عاملی، علاوه‌بر اینکه میزبان اپلیکیشن‌های کاربر است، از موضوع مهمِ دیگری با نام تصویر پس‌زمینه نیز میزبانی می‌کند. تصویر پس‌زمینه‌ی زیبا، رابطه‌ی مستقیمی را با تجربه‌ی کاربری افراد دارد. با این حال، اکثر اپلیکیشن‌های پس‌زمینه تصاویری مشابه به یکدیگر را ارائه می‌دهند؛ اما اکنون به لطف توسعه‌دهنده‌ای با نام Patrick Murray، اپلیکیشنی ساخته شده که به کاربران آیفون و آیپد اجازه‌ می‌دهد گونه‌ای خاص از تصاویر زمینه‌ را برای صفحه‌ی اصلی دستگاه خود انتخاب کنند.

Atlas Wallpaper نام اپلیکیشنی است که از تصاویر ماهواره‌ای شهرها به‌عنوان تصویر زمینه استفاده می‌کند. این روزها تصاویر ماهواره‌ای شهرها به محبوبیت بالایی بین طراحان دست پیدا کرده است؛ از طراحان گرافیتی تا کاغذ دیواری‌ها، همگی از این شیوه استفاده می‌کنند.

حال توسعه‌دهنده‌ی این اپلیکیشن نیز با الهام از این طراحان، امکانی را برای کاربران iOS فراهم آورده تا از تصاویر ماهواره‌ای شهرهای موردعلاقه‌ی خود به‌عنوان تصویر پس زمینه‌ی دستگاهشان استفاده کنند. 

Atlas Wallpaper / زوم اپ
Atlas Wallpaper / زوم اپ
Atlas Wallpaper / زوم اپ

با ورود به اپلیکیشن، با ظاهر ساده‌ای روبرو می‌شوید که کار را برایتان آسان‌تر می‌کند. در قسمت پایینی اطلس والپیپر نوار جستجویی قرار داده شده که کاربر می‌تواند از طریق آن به‌ جستجوی نامِ شهر موردنظرِ خود بپردازد تا به تصویر ماهواره‌ای آن دست پیدا کند؛ افزون بر این، با کلیک روی این قسمت، شما می‌توانید نام برخی از شهرهای پیشنهادی را در میانه‌ی صفحه مشاهده کنید تا در صورت تمایل، از تصویر آن‌ها برای پس‌زمینه بهره ببرید.

خوشبختانه شهرهای موجود در این برنامه تنها به کشورهای خاص محدود نمی‌شود. در بررسی ما از این اپلیکیشن، با جستجوی نام تهران و شیراز، به‌راحتی توانستیم به تصویر ماهواره‌ای آن دسترسی پیدا کنیم.

علاوه‌‌بر موارد فوق، ویژگی‌‌های جانبی دیگری نیز در اطلس والپیپر وجود دارد تا تجربه‌ی کاربران از جوانب گوناگونی ارتقاء ببخشد. به‌عنوان نمونه کاربران می‌توانند از طریق دکمه‌ی انتخاب رنگ، به‌تعدادی از رنگ‌های پیش‌فرض برای اعمال بر نقشه دسترسی داشته باشند؛ همچنین ابزاری در نظر گرفته شده تا افراد رنگ‌های دلخواه خود را از طریق ابزار انتخاب رنگ، برگزینند و بر جاده‌ها، دریاچه‌ها و فضاهای سبز اعمال کنند؛ البته ویژگی انتخاب رنگ تنها برای کاربرانی در دسترس است که پرداخت درون‌برنامه‌ای ۲ دلاری را انجام داده باشند.

در آخر نیز گزینه‌ای برای نمایش نقشه به‌صورت سه‌بعدی وجود دارد که ساختمان‌های بلند را درست به‌مانند شیوه‌ای که در اپل مپ به نشان داده می‌شوند، به نمایش در می‌آورد.

توسعه‌دهنده‌ی این اپلیکیشن در صفحه‌ی اپ‌استور این اپلیکیشن نوشته است:

اطلس به شما اجازه می‌دهد تا برای آیفون و آیپد خود تصویر زمینه‌ی شهرهای سراسرِ دنیا را انتخاب کنید؛ تنها کاری که باید انجام دهید، این است که نام شهر را جستجو کنید، نقشه‌ را روی قسمت موردنظرتان قرار دهید و دکمه‌ی ذخیره را بفشارید؛ کار با این اپلیکیشن به همین سادگی است. به‌صورت پیش‌فرض اطلس دارای چندین استایل است؛ اما اگر قصد استفاده از استایل اختصاصی خود را دارید، باید به جمع کاربران پریمیوم بپیوندید.

تاکنون از بین بیش از ۱۵۰۰ رأی‌دهنده به اطلس والپیپر، این برنامه توانسته به‌امتیاز ۴.۷ دست پیدا کند که از رضایت حداکثر کاربرانِ آن حکایت می‌کند.

دانلود اپلیکیشن
منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده